LAJMI I FUNDIT:

Prigozhin kundër Putinit

87 Artikuj

Njëri është bartësi i ‘çantës bërthamore’ të Rusisë: Kush janë gjeneralët që janë zhdukur nga publiku pas kryengritjes së Wagner?

Njëri është bartësi i ‘çantës bërthamore’ të Rusisë: Kush janë gjeneralët që janë zhdukur nga publiku pas kryengritjes së Wagner?

Nga Bota
Një raport i WSJ zbulon se çfarë donte të arrinte shefi i Wagner me kryengritjen në Rusi

Një raport i WSJ zbulon se çfarë donte të arrinte shefi i Wagner me kryengritjen në Rusi

Nga Bota
Zelensky kërkon ‘garanci’ që Ukraina mund t’i bashkohet NATO-s sapo të përfundojë lufta

Zelensky kërkon ‘garanci’ që Ukraina mund t’i bashkohet NATO-s sapo të përfundojë lufta

Nga Bota
Një gjeneral rus ‘është zhdukur’ që nga rebelimi i Grupit Wagner në Rusi

Një gjeneral rus ‘është zhdukur’ që nga rebelimi i Grupit Wagner në Rusi

Nga Bota
Kryengritja e Wagner: Sa aeroplanë, helikopterë dhe sa njerëz humbi Rusia?

Kryengritja e Wagner: Sa aeroplanë, helikopterë dhe sa njerëz humbi Rusia?

Nga Bota
Lukashenko thotë se kërkoi nga Putini të mos e vriste shefin e Wagner, Yevgeny Prigozhin

Lukashenko thotë se kërkoi nga Putini të mos e vriste shefin e Wagner, Yevgeny Prigozhin

Nga Bota
“Do të shtypesh si një insekt”: Lukashenko tregon detaje të telefonatave me Prigozhin, gjatë kryengritjes së mercenarëve Wagner në Rusi

“Do të shtypesh si një insekt”: Lukashenko tregon detaje të telefonatave me Prigozhin, gjatë kryengritjes së mercenarëve Wagner në Rusi

Nga Bota
Putin thotë se Rusia shpenzoi 1 miliard dollarë për një vit për mercenarët e “Wagner”

Putin thotë se Rusia shpenzoi 1 miliard dollarë për një vit për mercenarët e “Wagner”

Nga Bota
Lukashenko konfirmon se udhëheqësi i Wagner është në Bjellorusi

Lukashenko konfirmon se udhëheqësi i Wagner është në Bjellorusi

Nga Bota
Wagner do të dorëzojë armët e rënda pas rebelimit, FSB-ja ruse thotë se kanë pezulluar hetimet për rebelim

Wagner do të dorëzojë armët e rënda pas rebelimit, FSB-ja ruse thotë se kanë pezulluar hetimet për rebelim

Evropa
Rusia është poshtëruar, tash duhet mposhtur

Rusia është poshtëruar, tash duhet mposhtur

Opinione
Menjëherë pasi ua bëri një “ofertë me tri opsione” mercenarëve të Wagner, Putin takohet me krerët e shërbimeve ruse të sigurisë

Menjëherë pasi ua bëri një “ofertë me tri opsione” mercenarëve të Wagner, Putin takohet me krerët e shërbimeve ruse të sigurisë

Nga Bota
Putin ua ofron tri opsione mercenarëve të Wagner që morën pjesë në “kryengritjen” në Rusi

Putin ua ofron tri opsione mercenarëve të Wagner që morën pjesë në “kryengritjen” në Rusi

Nga Bota
SHBA nuk kishte asnjë lidhje me “kryengritjen” në Rusi, thotë Biden

SHBA nuk kishte asnjë lidhje me “kryengritjen” në Rusi, thotë Biden

Nga Bota
Prigozhin lëshon deklaratën e parë që nga përfundimi i “kryengritjes” në Rusi

Prigozhin lëshon deklaratën e parë që nga përfundimi i “kryengritjes” në Rusi

Nga Bota
Ish-diplomati bjellorus: Putini ndihet i poshtëruar, kjo lë të kuptohet se çfarë mund të ndodhë me Prigozhinin

Ish-diplomati bjellorus: Putini ndihet i poshtëruar, kjo lë të kuptohet se çfarë mund të ndodhë me Prigozhinin

Nga Bota
Matveeva: Wagner mund të rekrutojë jashtë Rusisë – Ballkani Perëndimor është opsion

Matveeva: Wagner mund të rekrutojë jashtë Rusisë – Ballkani Perëndimor është opsion

Ballkan
Pas kryengritjes së Prigozhinit, mbretërimi i Putinit shkon drejt aktit përfundimtar

Pas kryengritjes së Prigozhinit, mbretërimi i Putinit shkon drejt aktit përfundimtar

Opinione
Ish-këshilltari i Putinit pranon se ‘ka krizë’ në qeverinë ruse

Ish-këshilltari i Putinit pranon se ‘ka krizë’ në qeverinë ruse

Nga Bota
“Regjimi i Putinit është mjaft fragjil – sulmi i Wagnerit ndaj Rusisë do të jetë një turp i madh për të”

“Regjimi i Putinit është mjaft fragjil – sulmi i Wagnerit ndaj Rusisë do të jetë një turp i madh për të”

Evropa
A shkoi vërtet në Bjellorusi udhëheqësi i Wagner, Yevgeny Prigozhin?

A shkoi vërtet në Bjellorusi udhëheqësi i Wagner, Yevgeny Prigozhin?

Nga Bota
Ekspertët tregojnë se pse një Prigozhin i fuqishëm në Bjellorusi mund të mos jetë i mirë për Ukrainën

Ekspertët tregojnë se pse një Prigozhin i fuqishëm në Bjellorusi mund të mos jetë i mirë për Ukrainën

Nga Bota
Putin “ka pësuar një goditje vdekjeprurëse”, thotë gjenerali në pension i ushtrisë amerikane

Putin “ka pësuar një goditje vdekjeprurëse”, thotë gjenerali në pension i ushtrisë amerikane

Nga Bota
Si erdhi deri te armiqësia ndërmjet forcave mercenare Wagner dhe ushtrisë ruse

Si erdhi deri te armiqësia ndërmjet forcave mercenare Wagner dhe ushtrisë ruse

Nga Bota