LAJMI I FUNDIT:

Prigozhin kundër Putinit

88 Artikuj

Helikopterët rusë hapin zjarr ndaj kolonës së automjeteve ushtarake të Wagnerit

Helikopterët rusë hapin zjarr ndaj kolonës së automjeteve ushtarake të Wagnerit

Evropa
Automjetet ushtarake të Wagnerit shihen në një rajon në jug të Moskës

Automjetet ushtarake të Wagnerit shihen në një rajon në jug të Moskës

Evropa
Prigozhin: Asnjë ushtar i Wagnerit nuk do të dorëzohet para Putinit

Prigozhin: Asnjë ushtar i Wagnerit nuk do të dorëzohet para Putinit

Evropa
Zjarr në një rafineri nafte në qytetin rus, Voronezh

Zjarr në një rafineri nafte në qytetin rus, Voronezh

Evropa
Zelensky komentoi rebelimin e Prigozhinit ndaj Putinit

Zelensky komentoi rebelimin e Prigozhinit ndaj Putinit

Evropa
Pas zhvillimeve të reja mes Prigozhinit dhe Putinit, reagon zyrtari ukrainas: Gjithçka sapo ka filluar në Rusi

Pas zhvillimeve të reja mes Prigozhinit dhe Putinit, reagon zyrtari ukrainas: Gjithçka sapo ka filluar në Rusi

Evropa
Wagner raportohet se ka rrëzuar një aeroplan rus

Wagner raportohet se ka rrëzuar një aeroplan rus

Evropa
Putin angazhon çeçenët për të shtypur rebelimin e mercenarëve të Prigozhinit

Putin angazhon çeçenët për të shtypur rebelimin e mercenarëve të Prigozhinit

Evropa
Ushtria ruse u kërkon mercenarëve të Wagnerit ta braktisin shefin e tyre, Prigozhin

Ushtria ruse u kërkon mercenarëve të Wagnerit ta braktisin shefin e tyre, Prigozhin

Evropa
Prigozhin i kundërpërgjigjet Putinit: 25 mijë ushtarë jemi të gatshëm të vdesim

Prigozhin i kundërpërgjigjet Putinit: 25 mijë ushtarë jemi të gatshëm të vdesim

Evropa
Wagner ia mësyn Moskës, Putin i drejtohet kombit rus: Kjo është tradhti, thikë pas shpine për Rusinë

Wagner ia mësyn Moskës, Putin i drejtohet kombit rus: Kjo është tradhti, thikë pas shpine për Rusinë

Evropa
Prigozhin nga rajoni rus, Rostov: Aeroporti dhe objektet ushtarake janë nën kontrollin tonë

Prigozhin nga rajoni rus, Rostov: Aeroporti dhe objektet ushtarake janë nën kontrollin tonë

Evropa
Prigozhin ia mësyn Moskës, merr nën kontroll qytetin rus Rostov-on-Don

Prigozhin ia mësyn Moskës, merr nën kontroll qytetin rus Rostov-on-Don

Evropa
Rusia nis hetimet ndaj kreut të grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin

Rusia nis hetimet ndaj kreut të grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin

Evropa
Prigozhin: Forcat ruse vranë një numër të madh të ushtarëve tanë pas sulmeve në kamp

Prigozhin: Forcat ruse vranë një numër të madh të ushtarëve tanë pas sulmeve në kamp

Evropa
Përçarje midis ushtrisë ruse dhe grupit Wagner, Prigozhin thotë se ia bombarduan kampin me raketa

Përçarje midis ushtrisë ruse dhe grupit Wagner, Prigozhin thotë se ia bombarduan kampin me raketa

Evropa