LAJMI I FUNDIT:

Prigozhin: Asnjë ushtar i Wagnerit nuk do të dorëzohet para Putinit

Prigozhin: Asnjë ushtar i Wagnerit nuk do të dorëzohet para Putinit

Presidenti rus, Vladimir Putin e ka akuzuar për tradhti shefin e grupit mercenar rus, Wagner, Yevgeny Prigozhin.

Të gjitha pretendimet për një grusht shteti ushtarak janë absurde, pretendon Prigozhin.


Prigozhin ia mësyn Moskës, Putin i drejtohet kombit rus: Kjo është tradhti, thikë pas shpine për Rusinë
Lexo po ashtu Prigozhin ia mësyn Moskës, Putin i drejtohet kombit rus: Kjo është tradhti, thikë pas shpine për Rusinë

Lideri i Wagnerit thotë se këtë marshim po e bën për drejtësi dhe se nuk e ka ndërmend të ndalet, raporton skynews.

Ai thotë se asnjë ushtar i tij nuk planifikon të dorëzohet pas kërkesës së presidentit rus.

Putin angazhon çeçenët për të shtypur rebelimin e mercenarëve të Prigozhinit
Lexo po ashtu Putin angazhon çeçenët për të shtypur rebelimin e mercenarëve të Prigozhinit

“Rusët nuk duan që vendi i tyre të jetë më i korruptuar, të jetojnë me gënjeshtra dhe burokraci”, thotë Prigozhin.

Ndryshe, Putin ka mbajtur një fjalim gjatë mëngjesit së sotëm dhe ka thënë se rebelimi i armatosur i Wagnerit është thikë pas shpine për popullin rus. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ushtarët rusë shohin vetëm një mënyrë që të kthehen të gjallë te familjet e tyre, thotë Ukraina

Ushtarët rusë shohin vetëm një mënyrë që të kthehen të gjallë te familjet e tyre, thotë Ukraina

Botë
Kërcënimi për sulm iranian ndaj Izraelit është 'real dhe i besueshëm', thotë Shtëpia e Bardhë

Kërcënimi për sulm iranian ndaj Izraelit është 'real dhe i besueshëm', thotë Shtëpia e Bardhë

Botë
Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Botë
Rritet rreziku i një lufte më të madhe - Biden e di se nuk mund të mbyllë sytë

Rritet rreziku i një lufte më të madhe - Biden e di se nuk mund të mbyllë sytë

Azia
Trump mendonte se Ukraina ‘duhet të jetë pjesë e Rusisë’ - The Guardian zbulon detaje të një libri që do të publikohet të martën

Trump mendonte se Ukraina ‘duhet të jetë pjesë e Rusisë’ - The Guardian zbulon detaje të një libri që do të publikohet të martën

Botë
Salman Rushdie përshkruan momentin kur u godit me thikë - zbulon se çfarë i tha kirurgu pas sulmit të vitit 2022

Salman Rushdie përshkruan momentin kur u godit me thikë - zbulon se çfarë i tha kirurgu pas sulmit të vitit 2022

Botë
Kalo në kategori