LAJMI I FUNDIT:
Ukraina

Ukraina

7893 Artikuj

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Pentagoni paguan Starlinkun e Muskut për Ukrainën

Pentagoni paguan Starlinkun e Muskut për Ukrainën

Evropa
Zelensky diskuton planin e paqes me Von der Leyen

Zelensky diskuton planin e paqes me Von der Leyen

Evropa
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Nga Bota
Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Ushtarët ukrainas arrijnë të rrëzojnë dronin rus, duke e qëlluar vetëm me pushkë automatike

Evropa
Osmani takohet me Zelenskyn në Moldavi: Askush nuk mund ta pengojë vullnetin e një populli për të qenë i lirë

Osmani takohet me Zelenskyn në Moldavi: Askush nuk mund ta pengojë vullnetin e një populli për të qenë i lirë

Kosovë
Kovaçevski takoi Zelenskyn: Mbështetja për Ukrainën vazhdon derisa të jetë e nevojshme për popullin ukrainas

Kovaçevski takoi Zelenskyn: Mbështetja për Ukrainën vazhdon derisa të jetë e nevojshme për popullin ukrainas

Politikë
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Nga Bota
Rrethinat e Bakhmutit mbeten nën kontrollin e Ukrainës

Rrethinat e Bakhmutit mbeten nën kontrollin e Ukrainës

Evropa
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
SHBA me paketë të re sigurie prej 300 milionë dollarësh për Ukrainën

SHBA me paketë të re sigurie prej 300 milionë dollarësh për Ukrainën

Evropa
Qeveria gjermane: Sulmet brenda shtetit rus janë legjitime nga këndvështrimi i së drejtës ndërkombëtare

Qeveria gjermane: Sulmet brenda shtetit rus janë legjitime nga këndvështrimi i së drejtës ndërkombëtare

Evropa
Prigozhin kërkon që të hetohen krimet e zyrtarëve rusë

Prigozhin kërkon që të hetohen krimet e zyrtarëve rusë

Evropa
Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Shpërthim në kufirin që bashkon Bjellorusinë, Rusinë dhe Ukrainën

Evropa
Ukrainasit vrasin 80 mercenarë rusë të Wagnerit dhe 119 tjerë i plagosin – e pësuan në Bakhmut derisa po tërhiqeshin

Ukrainasit vrasin 80 mercenarë rusë të Wagnerit dhe 119 tjerë i plagosin – e pësuan në Bakhmut derisa po tërhiqeshin

Evropa
Forcat ukrainase kanë kryer 11 sulme ajrore në pozicionet e armikut – në 24 orët e fundit

Forcat ukrainase kanë kryer 11 sulme ajrore në pozicionet e armikut – në 24 orët e fundit

Nga Bota
Raketa ruse e goditur nga ukrainasit bie në mes të rrugës në Kiev

Raketa ruse e goditur nga ukrainasit bie në mes të rrugës në Kiev

Evropa
Kreu i milicisë ruse që lufton përkrah ukrainasve: Po rekrutojmë mijëra për të sulmuar Moskën

Kreu i milicisë ruse që lufton përkrah ukrainasve: Po rekrutojmë mijëra për të sulmuar Moskën

Evropa
Sërish sulm me dron – goditet një rafineri tjetër e naftës në Rusi

Sërish sulm me dron – goditet një rafineri tjetër e naftës në Rusi

Evropa
Prigozhin shanë dhe kritikon miqtë e Vladimir Putinit pas sulmeve me dron në Moskë

Prigozhin shanë dhe kritikon miqtë e Vladimir Putinit pas sulmeve me dron në Moskë

Evropa