LAJMI I FUNDIT:

Pas zhvillimeve të reja mes Prigozhinit dhe Putinit, reagon zyrtari ukrainas: Gjithçka sapo ka filluar në Rusi

Pas zhvillimeve të reja mes Prigozhinit dhe Putinit, reagon zyrtari ukrainas: Gjithçka sapo ka filluar në Rusi

“Gjithçka sapo ka filluar në Rusi”, ka thënë një ndihmës i lartë i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky pas zhvillimeve të fundit mes Putinit dhe Prigozhinit.

Yevgeny Prigozhin, shefi i mercenarëve rus, Wagner ka marr nën kontroll një qytet në Rusi ndërsa ka për synim largimin e krerëve të ushtrisë në Kremlin.


Mykhailo Podolyak i përshkroi veprimet e liderit mercenar si një “operacion kundër-terrorist”, raporton skynews.

Prigozhin i kundërpërgjigjet Putinit: 25 mijë ushtarë jemi të gatshëm të vdesim
Lexo po ashtu Prigozhin i kundërpërgjigjet Putinit: 25 mijë ushtarë jemi të gatshëm të vdesim

“Ndarja midis elitave është shumë e dukshme. Të pajtohesh dhe të pretendosh se gjithçka është zgjidhur nuk do të funksionojë”, tha ai.

“Dikush patjetër do të humb: Prigozhini ose ‘anti-Prigozhini’”, shtoi ai.

Ndryshe, presidenti rus Vladimir Putin i ka përshkruar lëvizjet e Prigozhinit si tradhti kombëtare dhe thikë pas shpine për Rusinë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të

Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të "gjuante raketat supersonike Rampage" - një sulm preciz që heshti Teheranin

Azia
Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Evropa
Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Evropa
U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

Amerika Latine
Inteligjenca britanike thotë se ukrainasit kanë rrëzuar një aeroplan bombardues të ushtrisë ruse

Inteligjenca britanike thotë se ukrainasit kanë rrëzuar një aeroplan bombardues të ushtrisë ruse

Evropa
Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Azia
Kalo në kategori