LAJMI I FUNDIT:

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Protokollet e UEFA-s duket se janë thyer gjatë ndeshjes së Real Madridit në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Skuadra e Carlo Ancelottit krijoi rastet më të mira, por stadiumi Santiago Bernabeu u shtang në heshtje të plotë në minutën e 68-të.

Harry Kane e gjeti Alphonso Davies, me kanadezin që lëshoi një goditje mahnitëse për ta çuar topin në pjesën e pasme të portës së Andriy Lunin.


Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol
Lexo po ashtu Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Madridi mendoi se kishte barazuar në minutën e 72-të përmes Nachos, por goli i tij u anulua pasi VAR ndjeu se ai kishte faulluar Joshua Kimmich.

Megjithatë, protokollet e UEFA-s thuhet se u thyen gjatë kontrollit të VAR-it, pasi përsëritja e incidentit u shfaq në ekranin e madh për ta parë të gjithë, gjë që nuk ishte menduar të ndodhte.

Sipas rregullores së UEFA-s, ku thuhet: “Ripërsëritjet e VAR dhe GLT nuk mund të shfaqen në ekranet gjigante në stadium, përveç nëse UEFA vendos ndryshe. Transmetimet dhe përsëritjet e njëkohshme të ndeshjes janë të autorizuara për monitorët e shtypit dhe kanalet me qark të mbyllur. Rezultatet e ndeshjeve të tjera mund të shfaqen në tabelën e rezultateve dhe/ose ekranin gjigant gjatë ndeshjes”.

Real Madridi përfundimisht barazoi në minutën e 88-të përmes Joselut, i cili u fut në lojë vetëm në minutën e 81-të.

Sulmuesi spanjoll shënoi edhe golin e dytë, për t’ia mundësuar Real Madridit kalimin në inale, aty ku përballet me Dortmundin më qershor në Wembley. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Njihuni me shqiptarin e parë që mban flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Sport
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Ndërkombëtare
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

ESPN zbulon listën me 25 lojtarët më të mirë të shekullit të 21-të, nuk mungojnë befasitë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori