0Shares

Kompozitorja, Ina Wroldsen, e cila ka krijuar hitet e fundit nga Clean Bandit, One Direction dhe Britney Spears, ka nënshkruar një kontratë të re me labelin e Simon Coëell, Syco.

Përgjatë karrierës së saj si kompozitore ajo kja arritur të shesë 25 milionë kopje të këngëve të saj.

Një nga momentet kur ajo filloi shpërthimin ishte kënga “Impossible” nga Shontelle që arriti numrin 9 në top listën e këngëve më të dëgjuara të vitit 2010, shkruan Telegrafi.

Kompozitorja norvegjeze tash po regjistron albumin e saj të ri për këtë verë edhe pse nuk është konfirmuar data e lansimit.

Ina ka punuar në këngët e fundit hite si “Rockabye” nga Clean Bandit, “Symphony”, “Hoë Deep is Your Love” dhe “Places” nga Martin Solveig.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)