LAJMI I FUNDIT:

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Tyson Fury u pezullua nga boksi pas humbjes së tij ndaj Oleksandr Usyk në luftën e tyre të padiskutueshme për titullin e peshave të rënda.

Gypsy King pësoi humbjen e parë në karrierën e tij profesionale të shtunën mbrëma pasi ukrainasi mori një fitore me vendim me pikë në Riad të Arabisë Saudite.

Fury humbi titullin e tij botëror në peshat e rënda WBC ndaj Usyk, i cili tani është kampioni i parë i padiskutueshëm i peshave të rënda në më shumë se dy dekada.


Usyk dukej se i theu hundën Furyt në raundin e tetë me një goditje të shkëlqyer që tronditi luftëtarin britanik.

Pavarësisht se doli fitimtar, Usyk iu dorëzua një pezullim mjekësor 14-ditor nga Komisioni i Emirateve të Bashkuara Arabe pas luftës.

Pse boksierët suspendohen pas çdo dueli - si në rastin e Oleksandr Usyk
Lexo po ashtu Pse boksierët suspendohen pas çdo dueli - si në rastin e Oleksandr Usyk

Ai është përjashtuar nga ringu deri më 2 qershor pas një ekzaminimi mjekësor pas ndeshjes, me promotorin e Furyt, Frank Warren, që zbuloi se ukrainasi kishte pësuar një implant dhëmbi të impaktuar gjatë meçit.

The Sun ka raportuar tani se Fury është goditur edhe me një pezullim mjekësor, ndonëse më i shkurtër se Usyk.

Fury, i cili boksoi nën një licencë të Nevadës, iu dha një pezullim njëjavor pas ekzaminimit të tij mjekësor, që do të thotë se ai është i lirë të luftojë përsëri nga e shtuna. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori