LAJMI I FUNDIT:

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Nëse Anglia fiton në Euro 2024, lojtarët do të priten si hero, po edhe do të kthehen me xhepat e plotë nga sukses.

Anglia sot e nisi me fitore aventurën në Euro 2024, duke mposhtur Serbinë me rezultat 1-0.

Duket se Franca, Portugalia, Gjermania, Italia dhe Spanja janë në mesin e favoritëve dhe shihen si kërcënimet më të mëdha për Anglinë, por konkurrenca, si gjithmonë, sjell edhe garë të mirë.


Nëse Kane dhe djemtë anglezë mund ta sjellin trofeun në shtëpi, skuadra fituese e Euro 2024 do të shpërblehet prej 28.5 milionë euro, sipas UEFA-s.

Çdo skuadër do të marrë gjithashtu 9.25 milionë euro vetëm për pjesëmarrjen dhe bonuset rriten sipas fitoreve në fazës e grupeve dhe performancës në raundet e eliminimit.

Çmimi i parave të fituara nga kampioni shkon mbi 40 milionë euro, ndërsa Harry Kane dhe Jude Bellingham kanë negociuar me drejtuesit në rast fitoreje sa do tu takojnë.

FA ka ndarë një pjesë të madhe të parave, pra 12.5 milionë euro për lojtarët nëse arrijnë të fitojnë Kampionatin Evropian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori