LAJMI I FUNDIT:

Euro 2024

958 Artikuj

Me golin ndaj Italisë, Nedim Bajrami futet në histori të Kampionateve Evropiane

Me golin ndaj Italisë, Nedim Bajramit futet në histori të Kampionateve Evropiane

Kombëtarja e Shqipërisë
Italia përmbys rezultatin, Barella shënon nga jashtë zonës

Italia përmbys rezultatin, Barella shënon nga jashtë zonës

Përfaqësueset
Shënon Italia, Bastoni realizon me kokë për të barazuar shifrat

Shënon Italia, Bastoni realizon me kokë për të barazuar shifrat

Përfaqësueset
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset
Mbi 50 tifozë italianë u arrestuan në Dortmund: Mbanin kapela, thika dhe bomba letre

Mbi 50 tifozë italianë u arrestuan në Dortmund: Mbanin kapela, thika dhe bomba letre

Kombëtarja e Shqipërisë
“Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse” – Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

“Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse” – Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Spanjë 3-0 Kroaci: Fabian Ruiz lojtari më i mirë i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Spanjë 3-0 Kroaci: Fabian Ruiz lojtari më i mirë i ndeshjes

Përfaqësueset
Megjithëse Kroacia nuk pati fat, Ivana Knoll ishte aty për t’iu dhënë zemër kroatëve në ndeshjen kundër Spanjës

Megjithëse Kroacia nuk pati fat, Ivana Knoll ishte aty për t’iu dhënë zemër kroatëve në ndeshjen kundër Spanjës

Yjet
Spanja e nis me këmbë të mbarë Kampionatin Evropian – mposht bindshëm Kroacinë

Spanja e nis me këmbë të mbarë Kampionatin Evropian – mposht bindshëm Kroacinë

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Itali – Shqipëri, tri betejat kryesore në fushë të cilat mund ta vendosin fituesin

Itali – Shqipëri, tri betejat kryesore në fushë të cilat mund ta vendosin fituesin

Përfaqësueset
Lamine Yamal thyen edhe një rekord, bëhet lojtari më i ri që luan në një Kampionat Evropian

Lamine Yamal thyen edhe një rekord, bëhet lojtari më i ri që luan në një Kampionat Evropian

Përfaqësueset
“E kemi shtyrë veten deri në limite, kështu kemi ushtruar të luajmë” – Xhaka flet pas fitores ndaj Hungarisë

“E kemi shtyrë veten deri në limite, kështu kemi ushtruar të luajmë” – Xhaka flet pas fitores ndaj Hungarisë

Përfaqësueset
Spanja po e “shkatërron” Kroacinë pas 45 minutave të para

Spanja po e “shkatërron” Kroacinë pas 45 minutave të para

Përfaqësueset
Itali – Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Itali – Shqipëri, historiku i përballjeve mes dy kombëtareve

Përfaqësueset
Statistika dhe kuriozitete për Italinë dhe Shqipërinë para përballjes së madhe në Euro 2024

Statistika dhe kuriozitete për Italinë dhe Shqipërinë para përballjes së madhe në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Granit Xhaka merr çmimin si ‘Lojtar i ndeshjes’ nga UEFA – statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si ‘Lojtar i ndeshjes’ nga UEFA – statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Hungari 1-3 Zvicër: Xhaka paraqitje prej lideri, Aebischer më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Hungari 1-3 Zvicër: Xhaka paraqitje prej lideri, Aebischer më i miri në fushë

Përfaqësueset
Spanjë – Kroaci, formacionet zyrtare: De La Fuente dhe Dalic e nisin me më të mirët

Spanjë – Kroaci, formacionet zyrtare: De La Fuente dhe Dalic e nisin me më të mirët

Përfaqësueset
Zvicra e nis me fitore ndaj Hungarisë – Xhaka luan gjithë ndeshjen, Shaqiri nuk inkuadrohet

Zvicra e nis me fitore ndaj Hungarisë – Xhaka luan gjithë ndeshjen, Shaqiri nuk inkuadrohet

Përfaqësueset
Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Yjet
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë në Euro 2024

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë