LAJMI I FUNDIT:
Boks

Boks

2276 Artikuj

Info

Boksi është sport luftarak i cili zhvillohet në mes dy sportistëve me peshë të caktuar në ring. Qëllimi i këtij sporti është që sportistët të godasin njëri-tjetrin gjersa njëri të fitojë (me nokaut) ose me pikë brenda kohës së caktuar që është ndarë në raunde.

Dhjetë sportistët më të paguar të të gjitha kohërave, duke marrë parasysh edhe inflacionin – befasi në renditje

Dhjetë sportistët më të paguar të të gjitha kohërave, duke marrë parasysh edhe inflacionin – befasi në renditje

Ndërkombëtare
Tyson Fury zbulon kundërshtarin me të cilin nuk do të boksonte kurrë

Tyson Fury zbulon kundërshtarin me të cilin nuk do të boksonte kurrë

Boks
Konfirmohet zyrtarisht data dhe vendi për përballjen e shumëpritur Joshua-Dubois

Konfirmohet zyrtarisht data dhe vendi për përballjen e shumëpritur Joshua-Dubois

Boks
Duket se grushtet e Usyk kanë lënë pasoja te Fury, britaniku thotë se ka mposhtur ukrainasin

Duket se grushtet e Usyk kanë lënë pasoja te Fury, britaniku thotë se ka mposhtur ukrainasin

Boks
U pa në gjendje të rënduar në një klub nate – tani Fury paralajmëron Usykun nga palestra

U pa në gjendje të rënduar në një klub nate – tani Fury paralajmëron Usykun nga palestra

Boks
Fansat po i frikësohen më të keqes nga rrëzimi i Tyson Furyt jashtë një klubi nate

Fansat po i frikësohen më të keqes nga rrëzimi i Tyson Furyt jashtë një klubi nate

Boks
Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Boks
Usyk injoron Furyn dhe Joshuan – tregon se kush e ka goditur më fortë

Usyk injoron Furyn dhe Joshuan – tregon se kush e ka goditur më fortë

Boks
Caktohet data e re për meçin mes Jake Paul dhe Mike Tyson

Caktohet data e re për meçin mes Jake Paul dhe Mike Tyson

Boks
Në Gjakovë u zhvillua turneu ndërkombëtar i boksit

Në Gjakovë u zhvillua turneu ndërkombëtar i boksit

Boks
Pamje nga xhirimi i ngadalësuar, momenti kur Zhang nokatuan me një goditje të tmerrshme Wilderin

Pamje nga xhirimi i ngadalësuar, momenti kur Zhang nokatuan me një goditje të tmerrshme Wilderin

Boks
Zhang merr fitoren më të madhe në karrierë –  nokauton brutalisht Wilderin

Zhang merr fitoren më të madhe në karrierë – nokauton brutalisht Wilderin

Boks
Dubois shkatërron Hrgovicin për të fituar titullin IBF

Dubois shkatërron Hrgovicin për të fituar titullin IBF

Boks
Konfirmohet rimeçi Fury-Usyk, zbulohet data

Konfirmohet rimeçi Fury-Usyk, zbulohet data

Boks
Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Edhe Tyson Fury suspendohet nga boksi pas duelit me Oleksandr Usyk

Boks
Oleksandr Usyk bën ankesë zyrtare, nuk dorëzohet për titullin e IBF

Oleksandr Usyk bën ankesë zyrtare, nuk dorëzohet për titullin e IBF

Boks
Pse boksierët suspendohen pas çdo dueli – si në rastin e Oleksandr Usyk

Pse boksierët suspendohen pas çdo dueli – si në rastin e Oleksandr Usyk

Boks
Renditen boksierët më të mirë në botë – Tyson Fury jashtë top 10

Renditen boksierët më të mirë në botë – Tyson Fury jashtë top 10

Boks
Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk humbasin miliona euro shkaku i adhuruesve të boksit

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk humbasin miliona euro shkaku i adhuruesve të boksit

Boks
Ronaldo dhe djali i Furyt nuk u besonin syve se çfarë po i bënte Usyk në raundin e nëntë Tysonit

Ronaldo dhe djali i Furyt nuk u besonin syve se çfarë po i bënte Usyk në raundin e nëntë Tysonit

Boks
Pika kulmore kur “Tyson Fury nuk donte të vazhdonte” në humbjen nga Oleksandr Usyk

Pika kulmore kur “Tyson Fury nuk donte të vazhdonte” në humbjen nga Oleksandr Usyk

Boks
Oleksandr Usyk pezullohet përkohësisht nga boksi pas duelit brutal me Tyson Furyn

Oleksandr Usyk pezullohet përkohësisht nga boksi pas duelit brutal me Tyson Furyn

Boks
Oleksandr Usyk shfaq lëndimet që ka pësuar në duar nga grushtimi i Tyson Furyt

Oleksandr Usyk shfaq lëndimet që ka pësuar në duar nga grushtimi i Tyson Furyt

Boks
Usyk dërgon video mesazhin e parë për fansat pasi mposhti Furyn

Usyk dërgon video mesazhin e parë për fansat pasi mposhti Furyn

Boks


mob5