LAJMI I FUNDIT:

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Mike Tyson ka dhënë një përgjigje brilante kur është pyetur se kush do të fitonte një duel të peshave të rënda mes tij dhe Muhamed Ali.

Legjenda e boksit Mike Tyson mori vëmendjen muajin e kaluar kur u njoftua se ai do të rikthehet në ring për përballjen me YouTuber-in Jake Paul.


Tyson do të jetë 58-vjeçar gjatë kohës kur ai do të përballet me 27-vjeçarin më datë 20 korrik në qytetin e Teksasit, ndërsa kishte pasur shumë diskutime nëse dy boksierë me një dallim kaq të madh në moshë duhet të përballen me njëri-tjetrin.

Tyson mbretërori si kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks nga 1987 deri në 1990, pasi kishte fituar 19 duelet e tij të para me nokaut, ku 12 prej tyre erdhën në raundin e parë.

‘Iron Mike’ natyrisht se do ta llogarisë veten favorit për duelin me Paul, por kur u pyet për një duel me Muhamed Ali, ai u tregua shumë i sinqertë.

Mike Tyson tregon tre boksierët e tij të preferuar të të gjitha kohërave
Lexo po ashtu Mike Tyson tregon tre boksierët e tij të preferuar të të gjitha kohërave

Në një intervistë për ‘This is 50’, Tyson kishte insistuar se askush nuk mund ta mposhtë Muhamed Alinë në formën e tij më të mirë.

“Nuk ka asnjë person si ai. Gjithçka që ne kemi, ai e zëvendëson atë. Askush nuk mund ta mposht Alinë, nuk ka të bëjë me muskujt as me koncentrimin, ka të bëjë për faktin se është Ali. Nuk mund ta mposht atë”, ka thënë Tyson.

Dominimi i Alisë në ring dhe aktivizmi i tij jashtë ringut bëri që ai të emërohej në vitin 1999 si ‘Sportisti i Shekullit’ nga Sports Illustrated./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori