LAJMI I FUNDIT:

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho ka shpjeguar pse ai nuk do ta shikojë asnjë ndeshje të Brazilit në Copa America. Ikona braziliane nuk është kursye aspak kur u pyet nëse ishte optimist për shanset e shtetit të tij në Copa America, e cila do të zhvillohet këtë verë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pesë herë fituesja e Kupës së Botës ka marrë shumë kritika për performancat e saj gjatë javëve të fundit, veçanërisht pas barazimit me rezultat 1-1 ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës më herët gjatë kësaj jave, ekip i cili ishte mposhtur 5-1 nga Kolumbia vetëm disa ditë më herët.

Dhe Ronaldinho, i cili udhëhoqi Brazilin në Kupën e Botës, Copa America dhe Kupën e Konfederatave, ka insistuar se ai nuk do t’i përcjell ndeshjet e tyre gjatë kësaj vere.


“Nuk do t’i shikoj asnjë prej këtyre ndeshjeve. Gjithçka po mungon, vendosmëria, gëzimi, stili i lojës. Unë nuk do ta shikoj asnjë ndeshje”.

“Kjo ishte e tëra për mua. Ky është një moment i trishtuar për ata që e duan futbollin brazilian. Është e vështirë të gjesh energjinë për t’i shikuar ndeshjet. Kjo është ndoshta një ndër ekipet më të këqija në vitet e fundit, nuk ka liderë të respektuar, vetëm lojtarë mesatarë”, ka thënë fillimisht Ronaldinho.

“Unë kam përcjellur futboll që kur isha fëmijë, dhe kurrë nuk kam parë një situatë më të keqe se sa tani. Kësaj fanelle i mungon dashuria, i mungon vendosmëria dhe më e rëndësishmja, futbolli”.

“E përsëris, performanca jonë ka qenë një nga gjërat më të këqija që kam parë ndonjëherë. Një turp. Për këtë arsye, unë e deklaroj braktisjen time. Nuk do ta përcjell asnjë ndeshje në Copa America, as nuk do të festoj ndonjë fitore”, përfundoi ai.

Ronaldinho është paraqitur në 97 ndeshje për Brazilin, duke shënuar 33 gola para se të pensionohej nga futbolli në vitin 2018./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori