LAJMI I FUNDIT:
Tyson Fury

Tyson Fury

619 Artikuj

Info

Tyson Luke Fury (i lindur më 12 gusht 1988) është një boksier profesionist britanik. Në vitin 2015, ai u shpall kampion i unifikuar duke i fituar titujt WBA (Super), IBF, WBO e IBO, pasi e mposhti kampionin e madh, Wladimir Klitschko.

Mirëpo, të njëjtin vit iu mor titulli IBF, pasi nuk arriti të zhvillonte meçin obligativ ndaj sfiduesit Vyacheslav Glazkov, pasi duhej ta zhvillonte rimeçin ndaj Klitschkos. në vitin 2016, Fury i liroi titujt WBA, WBO, IBO dhe titujt tjerë, për shkak të një hetimi për doping dhe për shkak të problemeve personale dhe shëndetësore.

Pas më shumë se dy vitesh joaktivitet, në vitin 2018, ai u rikthye për të kërkuar sërish majat e boksit.

Caktohet vendi dhe muaji: Fury e fton në ring Joshuan

Caktohet vendi dhe muaji: Fury e fton në ring Joshuan

Boks
Nisin bisedimet për luftën e ardhshme të Tyson Furyt

Nisin bisedimet për luftën e ardhshme të Tyson Furyt

Boks
Fury i zbulon Usykyt kushtin për përballje, por situata eskaloi shpejt mes Gypsy King dhe promovuesit të ukrainasit

Fury i zbulon Usykyt kushtin për përballje, por situata eskaloi shpejt mes Gypsy King dhe promovuesit të ukrainasit

Boks
Atë që po e ëndërrojnë të gjithë të ndodhë në Arabinë Saudite – promovuesi më i madh i boksit zbulon detajet

Atë që po e ëndërrojnë të gjithë të ndodhë në Arabinë Saudite – promovuesi më i madh i boksit zbulon detajet

Boks
Tyson Fury nis bisedimet për t’u përballur me një kundërshtar befasues

Tyson Fury nis bisedimet për t’u përballur me një kundërshtar befasues

Boks
Promovuesi i Oleksandr Usyk sërish thumbon Tyson Furyn: E bëri përsëri në pantallona

Promovuesi i Oleksandr Usyk sërish thumbon Tyson Furyn: E bëri përsëri në pantallona

Boks
Usyk e pranon se ishte “shumë i lumtur” kur lufta me Furyn dështoi

Usyk e pranon se ishte “shumë i lumtur” kur lufta me Furyn dështoi

Boks
Hearn liston tre kundërshtarët e ardhshëm të Anthony Joshuas – para super meçit me Tyson Furyn

Hearn liston tre kundërshtarët e ardhshëm të Anthony Joshuas – para super meçit me Tyson Furyn

Boks
Mësohet arsyeja pse dështoi meçi Fury-Usyk për 29 prill

Mësohet arsyeja pse dështoi meçi Fury-Usyk për 29 prill

Boks
Dështon meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Dështon meçi mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Boks
Caktohet afat kohor për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Caktohet afat kohor për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Boks
Kthehet në pikën zero dueli mes Usyk dhe Furyt

Kthehet në pikën zero dueli mes Usyk dhe Furyt

La Liga
Tyson Fury publikon videon që të gjithë e prisnin mes dilemave për duelin me Usyk

Tyson Fury publikon videon që të gjithë e prisnin mes dilemave për duelin me Usyk

Boks
Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Boks
‘Fury ka frikë dhe bën kërkesa qesharake për ta shmangur meçin me Usyk’ – promovuesi i ukrainasit reagon pas kërkesës së re të britanikut

‘Fury ka frikë dhe bën kërkesa qesharake për ta shmangur meçin me Usyk’ – promovuesi i ukrainasit reagon pas kërkesës së re të britanikut

Boks
Caktohet vendi dhe data: Usyk pranon kushtet shokuese nga Fury

Caktohet vendi dhe data: Usyk pranon kushtet shokuese nga Fury

Boks
Tyson Fury thotë se do të ndeshet me ish-kampionin e UFC në rast se përballja me Usyk dështon

Tyson Fury thotë se do të ndeshet me ish-kampionin e UFC në rast se përballja me Usyk dështon

Sport
Fury ndërhyn gjatë intervistës së Jake Paul dhe shtiret sikur do ta godasë

Fury ndërhyn gjatë intervistës së Jake Paul dhe shtiret sikur do ta godasë

Boks
Cristiano Ronaldo, Ferguson dhe Salah përfshihen në një betejë ligjore të restorantit të njohur italian “Cibo”

Cristiano Ronaldo, Ferguson dhe Salah përfshihen në një betejë ligjore të restorantit të njohur italian “Cibo”

Yjet
Ndeshja ndërmjet Usyk dhe Fury më afër se kurrë, ky i fundit i dërgon një projekt-kontratë

Ndeshja ndërmjet Usyk dhe Fury më afër se kurrë, ky i fundit i dërgon një projekt-kontratë

Boks
Çfarë pritet të sjellë vitit 2023 në boks – luftimet që gjithë tifozët po i presin

Çfarë pritet të sjellë vitit 2023 në boks – luftimet që gjithë tifozët po i presin

Boks
Messi, Ronaldo, Fury, Neymar, Hamilton, Federer: 20 sportistët më të paguar të vitit 2022

Messi, Ronaldo, Fury, Neymar, Hamilton, Federer: 20 sportistët më të paguar të vitit 2022

Ndërkombëtare
Nga Lionel Messi deri te Tyson Fury, yjet e sportit festojnë Krishtlindjet me familje

Nga Lionel Messi deri te Tyson Fury, yjet e sportit festojnë Krishtlindjet me familje

Yjet
Përballja e shumëpritur në mes të Usyk dhe Fury do të zhvillohet më së largu në mars të 2023

Përballja e shumëpritur në mes të Usyk dhe Fury do të zhvillohet më së largu në mars të 2023

Boks