0Shares

Ka pak ditë që ka publikuar albumin e saj më të ri me këngë live.

Këngëtarja Dafina Dauti nuk po ndalet! Ajo vazhdon të jetë shumë e angazhuar në muzikë duke sjell vazhdimisht projekte të reja.

"Live" me Dafina Dautin, këngëtarja flet për albumin e saj më të ri (Foto/Video) "Live" me Dafina Dautin, këngëtarja flet për albumin e saj më të ri (Foto/Video)

Së fundmi, këngëtarja Dauti ka publikuar coverin e saj më të ri “Ushtarit tim”, një këngë e kënduar nga e madhja Adelina Ismaili dekada më parë.

Këngëtarja për të cilën gjithmonë u tha se i ngjan paksa në fytyrë, duket se e njëjta gjë vlen edhe për zërin e saj, ngase në këtë këngë, interpretimi dhe zëri i Dafinës nuk dallon shumë nga ai i këngëtares Ismaili.

Coveri “Usharit tim” është publikuar në YouTube edhe me një klip nën petkun e ngjyrave bardhë e zi, një klip i thjeshtë i cili i lë hapësirë interpretimit korrekt të këngëtares Dauti. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)