LAJMI I FUNDIT:

Ankthi

145 Artikuj

Llojet e ëndrrave që shohin më shpesh njerëzit me ankth!

Llojet e ëndrrave që shohin më shpesh njerëzit me ankth!

Shëndetësi Lajme
Kjo bimë redukton ankthin në mënyrë natyrale dhe efektive

Kjo bimë redukton ankthin në mënyrë natyrale dhe efektive

Të tjera
Mënyra më efektive për t’i ndalur sulmet e panikut

Mënyra më efektive për t’i ndalur sulmet e panikut

Psikologji
Sondazhi i ri: Pothuajse gjysma e punonjësve evropianë rrezikohen nga problemet e shëndetit mendor

Sondazhi i ri: Pothuajse gjysma e punonjësve evropianë rrezikohen nga problemet e shëndetit mendor

Shëndetësi Lajme
Anksiolitikët ose antidepresivët. Cila është zgjedhja më e mirë?

Anksiolitikët ose antidepresivët. Cila është zgjedhja më e mirë?

Temat Javore
Aroma e kësaj luleje ndihmon te problemet me ankthin dhe pagjumësinë, por edhe kundër fobive

Aroma e kësaj luleje ndihmon te problemet me ankthin dhe pagjumësinë, por edhe kundër fobive

Të tjera
Tre hapa për të hequr qafe panikun dhe ankthin – këshilla e një psikiatri të famshëm

Tre hapa për të hequr qafe panikun dhe ankthin – këshilla e një psikiatri të famshëm

Psikologji
Përmirësimet që do t’i ndjeni në trupin tuaj nëse hiqni dorë nga pijet energjike

Përmirësimet që do t’i ndjeni në trupin tuaj nëse hiqni dorë nga pijet energjike

Këshilla mjekësore
Ekspertët e Harvardit pohojnë: Ndërprerja e marrjes së antidepresantëve mund të çojë në “stuhi mendimesh”

Ekspertët e Harvardit pohojnë: Ndërprerja e marrjes së antidepresantëve mund të çojë në “stuhi mendimesh”

Shëndetësi Lajme
Mënyrat për t’i kontrolluar mendimet tuaja

Mënyrat për t’i kontrolluar mendimet tuaja

Këshilla dhe arsye
Çfarë e shkakton ankthin e mëngjesit dhe si ta përballoni

Çfarë e shkakton ankthin e mëngjesit dhe si ta përballoni

Këshilla mjekësore
Ushqimet që duhet të shmangni nëse dëshironi ta shmangni ankthin

Ushqimet që duhet të shmangni nëse dëshironi ta shmangni ankthin

Këshilla mjekësore
Disa nga shenjat treguese se po pini shumë kafe

Disa nga shenjat treguese se po pini shumë kafe

Shëndetësi Lajme
Shenjat që tregojnë se qeni juaj po përjeton frikë ose ankth

Shenjat që tregojnë se qeni juaj po përjeton frikë ose ankth

Libri i madh i kafshëve
Stresi, pagjumësia, ankthi? Provoni ASMR-në!

Stresi, pagjumësia, ankthi? Provoni ASMR-në!

Shëndetësi Lajme
Ky ushtrim i thjeshtë meditimi mund t’ju ndihmojë të hiqni dorë nga inati dhe të gjeni paqen e brendshme

Ky ushtrim i thjeshtë meditimi mund t’ju ndihmojë të hiqni dorë nga inati dhe të gjeni paqen e brendshme

Si të…
Disa mite të pa vërteta lidhur çrregullimet e ankthit

Disa mite të pa vërteta lidhur çrregullimet e ankthit

Shëndetësi Lajme
Ju që keni fobi fluturimet, ç’duhet të bëni nëse përballeni me gjendje ankthi në aeroplan

Ju që keni fobi fluturimet, ç’duhet të bëni nëse përballeni me gjendje ankthi në aeroplan

Këshilla mjekësore
Ankthi më i madh i femrave është shefja femër

Ankthi më i madh i femrave është shefja femër

Psikoprofil
Kendall Jenner ndan një mesazh për ata që luftojnë me ankthin: Nuk është kurrë vonë për t’u bërë personi që keni dashur gjithmonë të jeni

Kendall Jenner ndan një mesazh për ata që luftojnë me ankthin: Nuk është kurrë vonë për t’u bërë personi që keni dashur gjithmonë të jeni

Psikologji
Pasojat e COVID, rreth 6% e personave përjetojnë ankth e depresion, moshat më të prekura janë 20-30 vjeç

Pasojat e COVID, rreth 6% e personave përjetojnë ankth e depresion, moshat më të prekura janë 20-30 vjeç

Shëndetësi Lajme
Cila është lidhja midis inteligjencës dhe depresionit? Sa të zhgënjyer ishin gjenitë nga fusha të ndryshme të jetës?

Cila është lidhja midis inteligjencës dhe depresionit? Sa të zhgënjyer ishin gjenitë nga fusha të ndryshme të jetës?

Psikologji
Rrethi vicioz: Dy arsye të rëndësishme pse ankthi vazhdon të kthehet te ju

Rrethi vicioz: Dy arsye të rëndësishme pse ankthi vazhdon të kthehet te ju

Psikologji
Simptomat e ankthit: Katër mënyra natyrale për të ndihmuar në lehtësimin e çrregullimit të humorit

Simptomat e ankthit: Katër mënyra natyrale për të ndihmuar në lehtësimin e çrregullimit të humorit

Shëndetësi Lajme