Sevilla po e mposht Manchester Cityn pas pjesës së parë

Superkupa e Evropës është duke u zhvilluar mes Manchester Cityt dhe Sevillas, ku janë mbyllur 45 minutat e para.

Manchester City edhe pse kampion i Ligës së Kampionëve, është duke pësuar nga kampioni i Ligës së Evropës me rezultat 1-0.

Pjesa e parë nuk është se solli shumë raste nga të dyja palët.

Të parët rrezikuan qytetarët me Nathan Ake por portieri Bono ishte në vend dhe priti gjuajtjen.

Në minutën e 25-të Sevilla mori epërsinë kur Marcis Acuna asistoi te Youssef En Nesyri që shënoi me kokë për 1-0.

Deri në fund nuk kishte më gola të tjerë dhe andaluzianët shkuan në pushim me epërsi. /Telegrafi/

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

"Keni merituar një lamtumirë ndryshe, trajner fitimtar" - ylli i Juventusit del në krah të Allegrit

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij