LAJMI I FUNDIT:

Amerikani bleu një magazinë të vjetër për 380 euro – ajo çfarë gjeti në të është një pasuri e vërtetë

Amerikani bleu një magazinë të vjetër për 380 euro – ajo çfarë gjeti në të është një pasuri e vërtetë

Një burrë nga Portland bleu një magazinë të braktisur në ankand dhe u trondit kur hapi kutitë të mbuluara me pluhur.

Wade Ventura, 37 vjeç, ka blerë midis 400-500 njësi në të kaluarën dhe e sheh se rrallë befasohet. Ky ishte një përjashtim.


“Ne rrallë gjejmë një njësi si kjo, shumicën e kohës ato janë plot me gjëra të vjetra ose mbeturina”, tha Wade.

Ai shton se shumicën e gjërave i dhuron për bamirësi derisa ndeshet me një “thesar” si ky, raporton nytimes.

Ai e ka blerë magazinën më 27 mars pasi ka parë disa fotografi të hyrjes. Ai nuk e dinte se çfarë do ta priste brenda.

Ai filloi të “gërmonte” nëpër kuti dhe gjeti më shumë se 400 palë këpucë – dhe ato të prodhuesve të njohur! Kishte edhe veshje, pallto të reja lesh me etiketa.

“Zakonisht gjejmë gjëra që janë 30 deri në 70 për qind të përdorura dhe kjo është e re! Pronari nuk bleu gjëra të zakonshme, por gjëra të markës”, tha Wade.

Organizoi menjëherë rishitje dhe vetëm me një pallto fitoi 1400 euro! Ai vlerëson se vlera totale e sendeve i kalon 64 mijë euro.

“Ka mundësi që pronari të ketë qenë i fiksuar pas blerjeve. Kjo ishte një përvojë e madhe, jam i shokuar”, përfundoi ai. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Azia
Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Evropa
Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Deshi të hidhet me parashutë, qëndroi mbi balonën me ajër të nxehtë – braziliani bie dhe përfundon në koshin e balonës

Amerika Latine
Shefi i OKB-së: Izraeli po përhap dezinformata për mua

Shefi i OKB-së: Izraeli po përhap dezinformata për mua

Azia
Kalo në kategori