Ancelotti: Skuadra e Real Madridit është më e mirë se ajo e sezonit të kaluar

Carlo Ancelotti mbeti në një humor pozitiv pavarësisht humbjes 1-0 të Real Madridit në El Clasico ndaj Barcelonës në Las Vegas.

Trajneri ishte optimist në komentet e tij pas ndeshjes dhe madje tha se skuadra e këtij viti është superiore ndaj asaj që fitoi La Ligan dhe Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar.

“Mendoj se tani kemi një skuadër më të mirë se ajo që kishim vitin e kaluar”, deklaroi fillimisht italiani pas ndeshjes.

Lexo po ashtu Barcelona triumfon në El Clasicon para-sezonale ndaj Real Madridit, Raphinha shënoi gol të çmendur

“Në stërvitje shihet se ka edhe më shumë intensitet”.

“Mendoj se ka pasur shumë intensitet në këtë ndeshje, veçanërisht në pjesën e parë dhe kam menduar se ishte një lojë e barabartë”.

Lexo po ashtu “Ishim më mirë se Real Madridi”, Xavi i kënaqur me fitoren e Barcelonës në El Clasico

“Unë u përpoqa të shpërndaj minutat mes lojtarëve. Doja të luanin disa lojtarë më të rinj”.

“Në përgjithësi, më pëlqeu kjo paraqitje kundër një kundërshtari të fortë”, përfundoi Ancelotti. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët