Përfundon ndeshja dramatike, Osasuna dhe Barcelona ndajnë pikët

Osasuna vs Barcelona (Foto: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images/Guliver)

Osasuna dhe Barcelona kanë ndarë pikët në kuadër të javës së tretë në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit me anë të Roben Torres në minutën e shtatë, pas asistimit që pranoi nga Brandon Llamas.

Pjesa e parë përfundoi me epërsinë minimale të Osasunas, mirëpo e dyta kishte një skenar tjetër.

Blaugranasit i barazuan shifrat në 1-1 me golin e talentin 16-vjeçar Ansu Fatit (51’), nga asistimi që pranoi nga Charlez Perez.

Barcelona arriti ta përmbyste rezultatin me golin e shënuar nga Athur Melo në minutën e 64-të, e që sërish Perez ishte asistuesi.

Por, vendasit ishin tejet me fat, pasi në minutën e 79-të u akordua penallti, e që nga pika e bardhë Torres (81’) u tregua i saktë.

Pas javës së tretë, Barcelona gjendet në vendin e pestë me katër pikë, një më pak se Osasuna, derisa në javën e katërt, katalunasit do të përballen me Valencian në ‘Camp Nou’. /Telegrafi/

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Gjest i shëmtuar nga tifozët e Atletico Madridit, Nico Williams ndalon lojën në gjysmë për shkak të koreve raciste

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez