Crystal Palace 2-3 Arsenal: Notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve (Foto)

LONDON, ENGLAND - DECEMBER 28: Alexis Sanchez of Arsenal (2R) celebrates as he scores their second goal with Mesut Ozil, Granit Xhaka, Shkodran Mustafi and Alexandre Lacazette during the Premier League match between Crystal Palace and Arsenal at Selhurst Park on December 28, 2017 in London, England. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Arsenali ka fituar në udhëtim te rivali lokal, Crystal Palace me rezultat të ngushtë 3-2.

Topçinjtë janë kthyer të fitoret në Ligën Premier pikërisht ndaj Crystal Palacet pas barazimit 3-3 ndaj rivalit të madh, Liverpoolit.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Andros Townsted (49′) dhe James Tomkins (89′) për vendasit, ndërsa për Arsenalin shënoi Shkodran Mustafi (25′) dhe Alexis Sanchez (62′, 66′).

Lojtari më i dalluar i kësaj ndeshje ishte pikërisht sulmuesi kilian, Sanchez, i cili u vlerësua me notë 9.8, ndërsa nota më e ulët shkoi për portierin Petr Cech, që u vlerësua me 5.8.

Mustafi pati paraqitje superiore duke shënuar edhe një gol (Getty Images)

Mbrojtësi me prejardhje shqiptare, Shkodran Mustafi luajti për 90 minuta dhe ishte lojtari i dytë më i vlerësua i Arsenalit me notë 8.4, ndërsa Granit Xhaka luajti për 87 minuta dhe pati paraqitje solide duke u vlerësuar me notë 6.8. /Telegrafi/

Crystal Palace:

Te Crystali dështuan Benteke dhe Loftus-Cheek

Arsenal:

Paraqitje pozitive patën edhe Wilshere dhe Lacazette

Gjersa Kosova po fiton kundër Qipros – Edon Zhegrova dërgon mesazh

Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Është kapiten i Holandës, por Van Dijk nuk flet me dy yje të kombëtares

"Do të jem i pari që do të largohem" - Ronaldo reagon pasi u la në bankë në ndeshjen e fundit