LAJMI I FUNDIT:

Veriu i Kosovës

3305 Artikuj

KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

Siguri
Një vit kur kryetarët e komunave në veri morën detyrat, LVV: Grupet kriminale serbe bën sulme, por institucionet tona ngadhënjyen

Një vit kur kryetarët e komunave në veri morën detyrat, LVV: Grupet kriminale serbe bën sulme, por institucionet tona ngadhënjyen

Kosovë
KFOR-i negocioi largimin e terroristëve nga Banjska, Islami: Qëllimi ishte dëbimi, e jo vrasja e tyre

KFOR-i negocioi largimin e terroristëve nga Banjska, Islami: Qëllimi ishte dëbimi, e jo vrasja e tyre

Jehona Hulaj
Raporti i ICG-së: Normalizimi Kosovë-Serbi kyç për stabilitetin në rajon, prania e NATO-s ende e nevojshme

Raporti i ICG-së: Normalizimi Kosovë-Serbi kyç për stabilitetin në rajon, prania e NATO-s ende e nevojshme

Kosovë
Raporti zyrtar: KFOR-i e negocioi largimin e terroristëve nga Banjska

Raporti zyrtar: KFOR-i e negocioi largimin e terroristëve nga Banjska

Siguri
Qeveria s’heq dorë nga operacionet në veri, opozita i kërkon koordinim me aleatët

Qeveria s’heq dorë nga operacionet në veri, opozita i kërkon koordinim me aleatët

Kosovë
Në Kosovë arrin një kontingjent i ri i ushtarëve gjermanë në kuadër të KFOR-it

Në Kosovë arrin një kontingjent i ri i ushtarëve gjermanë në kuadër të KFOR-it

Siguri
Gërvalla në takim me kongresistin amerikan, Self: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Gërvalla në takim me kongresistin amerikan, Self: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Kosovë
E pyeti për simbolet ruse të vendosura në veri, Elshani gazetares ukrainase: Ne i duam amerikanët, e këta rusët

E pyeti për simbolet ruse të vendosura në veri, Elshani gazetares ukrainase: Ne i duam amerikanët, e këta rusët

Kosovë
Lidhjet e Bojan Kekiq me Vuçiqin dhe Radoiçiqin, Musliu publikon detaje të reja për drejtorin e bankës serbe që iu mbyllën degët në veri

Lidhjet e Bojan Kekiq me Vuçiqin dhe Radoiçiqin, Musliu publikon detaje të reja për drejtorin e bankës serbe që iu mbyllën degët në veri

Kosovë
Mbyllja e institucioneve financiare, Franca i bën thirrje Qeverisë së Kosovës të ndalojë çdo veprim të mëtejshëm në veri

Mbyllja e institucioneve financiare, Franca i bën thirrje Qeverisë së Kosovës të ndalojë çdo veprim të mëtejshëm në veri

Kosovë
Sekuestrimi i dinarëve në veri, avokati: Procedura gjyqësore mund të zgjasë me vite

Sekuestrimi i dinarëve në veri, avokati: Procedura gjyqësore mund të zgjasë me vite

Kosovë
​Aksionet në veri, Haxhiu: Përpjekje për të shtrirë sovranitetin – ndërkombëtarët të na mbështesin

​Aksionet në veri, Haxhiu: Përpjekje për të shtrirë sovranitetin – ndërkombëtarët të na mbështesin

Kosovë
Haradinaj-Stublla: Mbyllja e degëve të bankës serbe në veri, ndali pastrimin e parave dhe financimin e terrorizmit

Haradinaj-Stublla: Mbyllja e degëve të bankës serbe në veri, ndali pastrimin e parave dhe financimin e terrorizmit

Kosovë
Rafuna për aksionin në veri ndaj bankës serbe: Kosova të koordinohet me aleatët

Rafuna për aksionin në veri ndaj bankës serbe: Kosova të koordinohet me aleatët

Të Tjera
Aksioni i Policisë në veri, ku u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, BQK: Operimi i institucioneve financiare pa licencë është veprim i paligjshëm dhe i palejueshëm

Aksioni i Policisë në veri, ku u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, BQK: Operimi i institucioneve financiare pa licencë është veprim i paligjshëm dhe i palejueshëm

Besnike Salihu
Musliu: Të hënën në veri u pa i maskuar Aleksandar Bozhoviq – shok i pjesëtarëve të grupit terrorist të Radoiçiqit

Musliu: Të hënën në veri u pa i maskuar Aleksandar Bozhoviq – shok i pjesëtarëve të grupit terrorist të Radoiçiqit

Siguri
Deri me tani 313 serbë kanë konvertuar patentë shoferët ilegalë në RKS

Deri me tani 313 serbë kanë konvertuar patentë shoferët ilegalë në RKS

Kosovë
KFOR-i konfirmon se është njoftuar për aksionin policor në veri, por s’është përfshirë në të

KFOR-i konfirmon se është njoftuar për aksionin policor në veri, por s’është përfshirë në të

Kosovë
BE: Mbyllja e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës, veprim i pakoordinuar dhe përshkallëzues

BE: Mbyllja e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës, veprim i pakoordinuar dhe përshkallëzues

Kosovë
Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

Kosovë
Reagimi i DASH-it për aksionin në veri, Murati: Çdo veprim është i bazuar mbi ligjshmërinë

Reagimi i DASH-it për aksionin në veri, Murati: Çdo veprim është i bazuar mbi ligjshmërinë

Kosovë
SHBA kritikon ashpër mbylljen e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës

SHBA kritikon ashpër mbylljen e degëve të bankës serbe në veri të Kosovës

Kosovë
Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

Aksioni i Policisë në veri, u konfiskuan rreth 75 milionë dinarë, 1.6 milion euro, dollarë e franga

Siguri