LAJMI I FUNDIT:
Shqiptarët nëpër botë

Shqiptarët nëpër botë

7944 Artikuj

Info

Rubrika e cila mbledh të gjitha lajmet sportive të shqiptarëve që veprimtarinë e tyre e ushtrojnë jashtë vendit.

Gjimshiti dhe Xhaka pjesë e formacionit më të mirë të sezonit në Ligën e Evropës

Gjimshiti dhe Xhaka pjesë e formacionit më të mirë të sezonit në Ligën e Evropës

Liga e Evropës
Nga ndenja e triumfit te gjesti i dhënies të trofeut për bashkëlojtarët – Berat Gjimshiti tregon të gjitha

Nga ndenja e triumfit te gjesti i dhënies të trofeut për bashkëlojtarët – Berat Gjimshiti tregon të gjitha

Liga e Evropës
Aro Muric nga sezoni i ri mund të luaj në Ligën e Kampionëve, një gjigant britanik kërkon transferimin e tij

Aro Muric nga sezoni i ri mund të luaj në Ligën e Kampionëve, një gjigant britanik kërkon transferimin e tij

Premier League
Zyrtare: Blendi Idrizi largohet nga Schalke 04

Zyrtare: Blendi Idrizi largohet nga Schalke 04

Ligat tjera
“Ende nuk kam marrë ftesë nga Shqipëria për Euro 2024” – Mirlind Daku në pritje të Sylvinhos

“Ende nuk kam marrë ftesë nga Shqipëria për Euro 2024” – Mirlind Daku në pritje të Sylvinhos

Kombëtarja e Shqipërisë
Vazhdon forma e shkëlqyer e Mirlind Dakut – shënon gol edhe ndaj Spartak Moskës

Vazhdon forma e shkëlqyer e Mirlind Dakut – shënon gol edhe ndaj Spartak Moskës

Ligat tjera
“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja” – Ramadani flet për momentin e vështirë te Lecce

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja” – Ramadani flet për momentin e vështirë te Lecce

Serie A
“Nuk ishte dashuri e ndërsjellët, nuk mendoja të largohesha” – Muja flet për lamtumirën e vështirë me Antwerp

“Nuk ishte dashuri e ndërsjellët, nuk mendoja të largohesha” – Muja flet për lamtumirën e vështirë me Antwerp

Ligat tjera
Granit Xhaka, lojtari i dytë më me ndikim në botë – para tij vetëm ylli i Man Cityt

Granit Xhaka, lojtari i dytë më me ndikim në botë – para tij vetëm ylli i Man Cityt

Bundesliga
Zeneli asiston dy herë, Celina shënon gol të bukur – këto janë statistikat e dyshes dardane në përballjen mes tyre

Zeneli asiston dy herë, Celina shënon gol të bukur – këto janë statistikat e dyshes dardane në përballjen mes tyre

Ligat tjera
Ishte në garë me Mbappen për më të mirin e vitit, Zhegrova falënderon të gjithë për mbështetjen

Ishte në garë me Mbappen për më të mirin e vitit, Zhegrova falënderon të gjithë për mbështetjen

Ligue 1
Diamanti dardan në menaxhim nga ikona Francesco Totti: I ka përcjellë ndeshjet e Kosovës, jam i lumtur që do të bashkëpunojë me të

Diamanti dardan në menaxhim nga ikona Francesco Totti: I ka përcjellë ndeshjet e Kosovës, jam i lumtur që do të bashkëpunojë me të

Romak Zeqiri
Jo vetëm Juventus dhe Napoli, një tjetër top klub futet në garë për Edon Zhegrovën

Jo vetëm Juventus dhe Napoli, një tjetër top klub futet në garë për Edon Zhegrovën

Ligue 1
Aro Muric me Burnleyn bie nga Liga Premier

Aro Muric me Burnleyn bie nga Liga Premier

Premier League
Manaj pritet të shitet në verë, Sivasspori i vendos çmimin e largimit

Manaj pritet të shitet në verë, Sivasspori i vendos çmimin e largimit

Ndërkombëtare
Jo vetëm Dortmund, edhe një skuadër nga Liga Premier e do transferimin e Armando Brojës

Jo vetëm Dortmund, edhe një skuadër nga Liga Premier e do transferimin e Armando Brojës

Premier League
PSG po kërkon portier, në listë edhe ylli kosovar që po shkëlqen me pritjet e tij

PSG po kërkon portier, në listë edhe ylli kosovar që po shkëlqen me pritjet e tij

Ligue 1
Bernard Berisha shënon dhe asiston në fitoren e Akhmat Grozny

Bernard Berisha shënon dhe asiston në fitoren e Akhmat Grozny

Ligat tjera
Rashica mund të largohet nga Besiktas, e duan dy klube të Serie A

Rashica mund të largohet nga Besiktas, e duan dy klube të Serie A

Serie A
Trajneri i Sivassporit tregon se tashmë kanë marrë disa oferta për Rey Manajn

Trajneri i Sivassporit tregon se tashmë kanë marrë disa oferta për Rey Manajn

Ligat tjera
Granit Xhaka barazoi rekordin e pabesueshëm të UEFA-s gjatë barazimit të Leverkusenit me Romën

Granit Xhaka barazoi rekordin e pabesueshëm të UEFA-s gjatë barazimit të Leverkusenit me Romën

Liga e Evropës
“E pabesueshme”, reagimi i Granit Xhakës pas kalimit në finalen e Ligës së Evropës

“E pabesueshme”, reagimi i Granit Xhakës pas kalimit në finalen e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës
Notat e lojtarëve, Atalanta 3-0 Marseille: Gjimshiti prej më të mirëve në fushë

Notat e lojtarëve, Atalanta 3-0 Marseille: Gjimshiti prej më të mirëve në fushë

Liga e Evropës