LAJMI I FUNDIT:
Granit Xhaka

Granit Xhaka

1752 Artikuj

Info

Granit Xhaka është futbollist shqiptar me origjinë nga Kosova që e përfaqëson Zvicrën. Ai është i lindur më 27 shtator të vitit 1992 dhe aktualisht bart fanellën e Arsenalit.

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka shkëlqen në fitoren e Leverkusenit, vlerësohet me notë të lartë

Granit Xhaka shkëlqen në fitoren e Leverkusenit, vlerësohet me notë të lartë

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ – Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ – Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ndaj Bayern Munich nuk është lojë për titull, kënaqësi të punosh me Xhakën” – Alonso flet për derbin e Bundesligës dhe lojtarin e tij kryesor

“Ndaj Bayern Munich nuk është lojë për titull, kënaqësi të punosh me Xhakën” – Alonso flet për derbin e Bundesligës dhe lojtarin e tij kryesor

Bundesliga
Gazeta zvicerane: Zvicër-Serbi, sërish “betejë politike”

Gazeta zvicerane: Zvicër-Serbi, sërish “betejë politike”

Përfaqësueset
Xhaka dhe Shaqiri sërish përballë kundërshtarëve të preferuar, kësaj radhe në Ligën e Kombeve

Xhaka dhe Shaqiri sërish përballë kundërshtarëve të preferuar, kësaj radhe në Ligën e Kombeve

Përfaqësueset
“Maestrot e mesfushës” – Xhaka, Kroos dhe Rodri komandojnë listën

“Maestrot e mesfushës” – Xhaka, Kroos dhe Rodri komandojnë listën

Ndërkombëtare
Vazhdon shkëlqimi nga Xhaka dhe Zhegrova, pjesë e formacioneve të javës në Bundesliga dhe Ligue 1

Vazhdon shkëlqimi nga Xhaka dhe Zhegrova, pjesë e formacioneve të javës në Bundesliga dhe Ligue 1

Ndërkombëtare
Vazhdon shkëlqimi i Granit Xhakës, sërish në formacionin e javës në Bundesliga

Vazhdon shkëlqimi i Granit Xhakës, sërish në formacionin e javës në Bundesliga

Bundesliga
Zbulohen të gjitha votat nga kapitenët dhe përzgjedhësit në çmimet “The Best 2023” për lojtarin më të mirë

Zbulohen të gjitha votat nga kapitenët dhe përzgjedhësit në çmimet “The Best 2023” për lojtarin më të mirë

Ndërkombëtare
Granit Xhaka shpallet futbollisti më i mirë i Zvicrës për vitin 2023

Granit Xhaka shpallet futbollisti më i mirë i Zvicrës për vitin 2023

Ndërkombëtare
Ndër më të mirët në fitoren e Leverkusenit, Xhaka në formacionin e javës në Bundesliga

Ndër më të mirët në fitoren e Leverkusenit, Xhaka në formacionin e javës në Bundesliga

Bundesliga
Michael Owen tregon se cili lojtar i Arsenalit po vuan nga largimi i Granit Xhakës

Michael Owen tregon se cili lojtar i Arsenalit po vuan nga largimi i Granit Xhakës

Premier League
Erling Haaland, Jude Bellingham, Kylian Mbappe – The Guardian zgjedh 100 më të mirët e vitit, në listë edhe Granit Xhaka

Erling Haaland, Jude Bellingham, Kylian Mbappe – The Guardian zgjedh 100 më të mirët e vitit, në listë edhe Granit Xhaka

Ndërkombëtare
Rekord se jo mahi, Granit Xhaka ende nuk di për humbje te Bayer Leverkuseni

Rekord se jo mahi, Granit Xhaka ende nuk di për humbje te Bayer Leverkuseni

Bundesliga
Granit Xhaka thotë se ‘vetëm një person’ në klub donte që ai të qëndronte në Arsenal kur ishte kapiten

Granit Xhaka thotë se ‘vetëm një person’ në klub donte që ai të qëndronte në Arsenal kur ishte kapiten

Shkumbin Pireva
Xhaka flet për garën për titull në Bundesliga, i kërkon bashkëlojtarëve kujdes pas përvojës jo të mirë te Arsenali

Xhaka flet për garën për titull në Bundesliga, i kërkon bashkëlojtarëve kujdes pas përvojës jo të mirë te Arsenali

Bundesliga
Bayer Leverkusen dhe Granit Xhaka kthehen te fitorja, vazhdojnë të shtojnë epërsinë ndaj të tjerëve

Bayer Leverkusen dhe Granit Xhaka kthehen te fitorja, vazhdojnë të shtojnë epërsinë ndaj të tjerëve

Bundesliga
Yjet shqiptarë të sportit ia besojnë buzëqeshjen e tyre profesionalizmit të Dent Fix

Yjet shqiptarë të sportit ia besojnë buzëqeshjen e tyre profesionalizmit të Dent Fix

Kosovë
Xhaka dhe Muslija në formacionet e javës në Bundesliga 1 dhe 2

Xhaka dhe Muslija në formacionet e javës në Bundesliga 1 dhe 2

Bundesliga
Bayer Leverkusen ndalet nga Borussia Dortmund pas tetë fitoresh radhazi

Bayer Leverkusen ndalet nga Borussia Dortmund pas tetë fitoresh radhazi

Bundesliga
Zviceranët kritikojnë ‘ashpër’ paraqitjen e Granit Xhakës ndaj Kosovës

Zviceranët kritikojnë ‘ashpër’ paraqitjen e Granit Xhakës ndaj Kosovës

Përfaqësueset