0Shares

Kampionia e Kosovës, Trepça ’89 dhe Prishtina sot do të mësojnë kundërshtarët në kualifikimet e Ligës së Kampionëve përkatësisht në Europa League.

Dy skuadrat e njohura, për herë të parë në historinë e futbollit tonë, do të përfaqësojnë Kosovën në dy ligat e mëdha evropiane.

Sot në orën 12:00 do të tërhiqet shorti për kualifikimet e Ligës së Kampionëve, short në të cilin do të jenë edhe “Minatorët”, kurse, një orë më vonë tërhiqet shorti në Europa League, ku Prishtina do të mësojë kundërshtarin e parë në këtë garë masovike evropiane.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)