LAJMI I FUNDIT:

“Do të luajë dhe do të shënojë kundër Real Madridit” – Tuchel tregon se ylli i Bayern Munich është kthyer nga dëmtimi

“Do të luajë dhe do të shënojë kundër Real Madridit” – Tuchel tregon se ylli i Bayern Munich është kthyer nga dëmtimi

Bayern Munich po bëhet gati për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, ku do të takohet me Real Madridin dhe lajmet nga infermieria janë tashmë pozitive.

Trajneri i bavarezëve, Thomas Thucel, në konferencë për media ka zbuluar se Serge Gnabry është kthyer nga dëmtimi.

“Serge Gnabry është sërish në formë. Nuk jam i sigurt nëse ai do të fillojë apo do të përfundojë takimin, por ai do të luajë të martën dhe do të shënojë një gol [kundër Real Madridit ]”, ka thënë Tuchel.


Një deklaratë mjaft e guximshme, veçanërisht duke pasur parasysh lëndimet e shumta që kishte Gnabry këtë sezon.

28-vjeçari ka bërë vetëm 17 paraqitje për Bayern Munich këtë sezon, duke shënuar 5 gola.

Barcelona kontakton Bayern Munichun për yllin e skuadrës
Lexo po ashtu Barcelona kontakton Bayern Munichun për yllin e skuadrës

Dy nga golat e tij, megjithatë, erdhën në Ligën e Kampionëve, duke përfshirë një kundër Arsenalit në çerekfinale.

Kingsley Coman dhe Leroy Sane janë të vetmit lojtarë kyç të Bayern Munich që mund të humbasin përballjen e së martës në shtëpi kundër Real Madridit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori