LAJMI I FUNDIT:

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Mesfushori kroat, Ivan Rakitic ka zbuluar se sulmuesi brazilian, Neymar Junior është lojtari i tij i preferuar i të gjitha kohërave.

Rakitic ka qenë njëri nga lojtarët më të mirë të Barcelonës në 10 apo 15 vitet e fundit, duke fituar çdo trofe.

Kroati gjatë kohës së tij në Camp Nou ka qenë i rrethuar me yje të mëdhenj, por njëri është i preferuari i tij.


“Dua të them, unë jam tifozi më i madh i Neymar. Pra, Neymar është lojtari i preferuar gjatë gjithë kohës në ekipin tim”, ka thënë fillimisht Rakitic për mediat.

Megjithatë, kroati bëri një dallim kur u pyet nëse është para Lionel Messit.

“Ai është lojtari im i preferuar. Por sigurisht, Messi është më i miri. Jo vetëm tani, por në historinë e futbollit, sigurisht”, përfundoi kroati.

Duke shpjeguar zgjedhjen e tij, Ivan gjithashtu vuri në dukje se Neymar e bën futbollin ‘të duket si kërcim’.

Gjatë ditëve të tij në Barcelonë, Rakitic me sa duket ishte më shumë mik me Neymar sesa me Messin ose Luis Suarez – ndoshta kjo është një nga arsyet pas zgjedhjes së tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Ndërkombëtare
E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

Ndërkombëtare
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Ndërkombëtare
Kalo në kategori