LAJMI I FUNDIT:
KF Prishtina

KF Prishtina

2464 Artikuj

Info

Prishtina është një prej klubeve më të mëdha shqiptare, ndërsa është themeluar në vitin 1922.

FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

Superliga
Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës – Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës – Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Superliga
Delegohen gjyqtarët për javën e gjashtë në Albi Mall Superligën e Kosovës

Delegohen gjyqtarët për javën e gjashtë në Albi Mall Superligën e Kosovës

Superliga
Asnjë skuadër me bilanc të 100 për qind – Llapi dhe Ballkani në krye, Drita e Dukagjini zhgënjimet e fillim sezonit

Asnjë skuadër me bilanc të 100 për qind – Llapi dhe Ballkani në krye, Drita e Dukagjini zhgënjimet e fillim sezonit

Superliga
Curri: E dominuam ndeshjen, sot i humbëm dy pikë

Curri: E dominuam ndeshjen, sot i humbëm dy pikë

Superliga
Liria arrin t’i shkëputë një pikë Prishtinës, kryeqytetasit humbën penallti

Liria arrin t’i shkëputë një pikë Prishtinës, kryeqytetasit humbën penallti

Superliga
Përballja e rivalëve të vjetër në Kampin Nacional mes Prishtinës dhe Lirisë, formacionet zyrtare

Përballja e rivalëve të vjetër në Kampin Nacional mes Prishtinës dhe Lirisë, formacionet zyrtare

Superliga
Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së pestë, luhet në Klinë dhe Hajvali

Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së pestë, luhet në Klinë dhe Hajvali

Superliga
Merr fund “telenovela”, Prishtina luan ndeshjen ndaj Lirisë në  Kampin Nacional në Hajvali

Merr fund “telenovela”, Prishtina luan ndeshjen ndaj Lirisë në Kampin Nacional në Hajvali

Superliga
Prishtina lëshon edhe një komunikatë: I lutemi FFK-së që të korrigjojë gabimin

Prishtina lëshon edhe një komunikatë: I lutemi FFK-së që të korrigjojë gabimin

Superliga
Reagon FFK: Ndeshja FC Prishtina – FC Liria zhvillohet në Hajvali

Reagon FFK: Ndeshja FC Prishtina – FC Liria zhvillohet në Hajvali

Superliga
Prishtina kundërshton FFK-në: Luajmë në “Fadil Vokrri”, kishim mirëkuptim për ndeshjet e Kosovës

Prishtina kundërshton FFK-në: Luajmë në “Fadil Vokrri”, kishim mirëkuptim për ndeshjet e Kosovës

Superliga
Delegimi i gjyqtarëve për javën e pestë të Albi Mall Superligës së Kosovës, rikthehet Mentor Ajeti

Delegimi i gjyqtarëve për javën e pestë të Albi Mall Superligës së Kosovës, rikthehet Mentor Ajeti

Superliga
Mediumi zviceran shkruan për terrenin e fushës “Fadil Vokrri”, përmend edhe largimin e Prishtinës

Mediumi zviceran shkruan për terrenin e fushës “Fadil Vokrri”, përmend edhe largimin e Prishtinës

Përfaqësuesja e Kosovës
Curri i kënaqur me barazimin e Prishtinës ndaj Llapit

Curri i kënaqur me barazimin e Prishtinës ndaj Llapit

Superliga
Barazuan pa gola në shtëpi me Prishtinën, Batatina thotë se pa gjëra pozitive tek lojtarët e Llapit

Barazuan pa gola në shtëpi me Prishtinën, Batatina thotë se pa gjëra pozitive tek lojtarët e Llapit

Superliga
Llapi dhe Prishtina ndahen në paqe në “Zahir Pajaziti”

Llapi dhe Prishtina ndahen në paqe në “Zahir Pajaziti”

Superliga
Derbi rajonal mes Llapit dhe Prishtinës zhvillohet në Podujevë, formacionet zyrtare

Derbi rajonal mes Llapit dhe Prishtinës zhvillohet në Podujevë, formacionet zyrtare

Superliga
Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së katërt, luhet në Podujevë, Gjilan e Suharekë

Albi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së katërt, luhet në Podujevë, Gjilan e Suharekë

Superliga
Zyrtare: Prishtina dhe Leotrim Kryeziu vazhdojnë bashkëpunimin

Zyrtare: Prishtina dhe Leotrim Kryeziu vazhdojnë bashkëpunimin

Superliga
Superliga vazhdon këtë javë me pesë super sfida që janë në program për t’u zhvilluar

Superliga vazhdon këtë javë me pesë super sfida që janë në program për t’u zhvilluar

Superliga
Alirifa: Nuk jam i kënaqur as me rezultatin dhe as me lojën, Prishtina fitoi me meritë

Alirifa: Nuk jam i kënaqur as me rezultatin dhe as me lojën, Prishtina fitoi me meritë

Superliga
Curri i lumtur me fitoren e Prishtinës ndaj Malishevës

Curri i lumtur me fitoren e Prishtinës ndaj Malishevës

Superliga
Prishtina mposht pa vështirësi Malishevën

Prishtina mposht pa vështirësi Malishevën

Superliga