LAJMI I FUNDIT:

Gjilani merr fitore të madhe ndaj Prishtinës, bën hap të madh për mbijetesë

Gjilani merr fitore të madhe ndaj Prishtinës, bën hap të madh për mbijetesë

Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës.

Pjesa e parë edhe pse solli raste, rrjetat heshtën, për t’ia lënë gjithçka pjesës së dytë.


Kushtrim Shabani përfitoi nga një përgjumje e mbrojtjes së Prishtinës duke shënuar me kokë nga afërsia për 1-0 në minutën e 57-të.

Pas katër minutash, Prishtina arriti të barazojë rezultatin, kur Rilind Namani me një gjuajtje të saktë shënoi për 1-1.

Por Gjilani nuk u dorëzua dhe me një supergol të Qëndrim Ismjalit kaloi në epërsinë prej 2-1.

Krejt në kohën shtesë, Gjilani shënoi edhe njëherë për rezultatin përfundimtar 3-1.

Prishtina mbetet e pesta me 40 pikë, ndërsa Gjilani ka 33 pikë dhe mban vendin e shtatë. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori