0Shares

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti ka marrë mbi 24 mijë vota vetëm në Prishtinë  dhe fshatrat përreth.

Sipas formularëve të rezultateve preliminare të publikuara në ueb-faqen e KQZ-së, Kurti ka marrë mbi 24,266 vota në Prishtinë, raporton KP.

I dyti më i votuari në listën e këtij subjekti politik, në kryeqytet është Shpend Ahmeti me mbi 19,960 vota.

Kurse, kryetari i Vetëvendosje, Visar Ymeri ka marrë mbi 8,918 vota.

Në publikimin e formularëve të KQZ-së nuk janë të numëruar votat me kusht, votat me postë dhe ato të personave me aftësi të kufizuara.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)