LAJMI I FUNDIT:
Albin Kurti

Albin Kurti

10944 Artikuj

Info

Albin Kurti (i lindur më 24 mars 1975) është kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje.

Forumi për Gratë, Kurti: Viktimat e luftës çnjerëzore të Serbisë sot janë heroinat tona

Forumi për Gratë, Kurti: Viktimat e luftës çnjerëzore të Serbisë sot janë heroinat tona

Kosovë
Kurti mblodhi Këshillin e Sigurisë – dronët që u përdoren ndaj Izraelit janë “Shaheed”, mijëra të tillë i ka edhe Serbia

Kurti mblodhi Këshillin e Sigurisë – dronët që u përdoren ndaj Izraelit janë “Shaheed”, mijëra të tillë i ka edhe Serbia

Kosovë
Kurti takoi zv.presidenten e Vital Voices: Angazhimi politik i grave, i domosdoshëm për reforma të suksesshme në Kosovë

Kurti takoi zv.presidenten e Vital Voices: Angazhimi politik i grave, i domosdoshëm për reforma të suksesshme në Kosovë

Kosovë
Fushata e Vuçiqit kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE – iu dërgon 14 letra liderëve evropianë që të rishqyrtohet vendimi

Fushata e Vuçiqit kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE – iu dërgon 14 letra liderëve evropianë që të rishqyrtohet vendimi

Kosovë
Hoti kritika për Kurtin e Osmanin: Mirë që dënuan sulmet ndaj Izraelit, por është mungesë respekti që ende s’kemi ambasador atje

Hoti kritika për Kurtin e Osmanin: Mirë që dënuan sulmet ndaj Izraelit, por është mungesë respekti që ende s’kemi ambasador atje

Kosovë
Kurti: 30 javë pas sulmit në Banjskë, Prokuroria ende nuk ka ngritur aktakuzë ndaj Radoiçiqit

Kurti: 30 javë pas sulmit në Banjskë, Prokuroria ende nuk ka ngritur aktakuzë ndaj Radoiçiqit

Kosovë
Efektet e inflacionit, Kurti: Kosova ka ofruar pakon më bujare të ndihmës në Ballkanin Perëndimor

Efektet e inflacionit, Kurti: Kosova ka ofruar pakon më bujare të ndihmës në Ballkanin Perëndimor

Ekonomi
Kurti: Kosova të bëhet epiqendra e Esports në rajon, Evropë dhe botë

Kurti: Kosova të bëhet epiqendra e Esports në rajon, Evropë dhe botë

eSports
​Kurti: Dhuna seksuale gjatë luftës, pjesë e gjenocidit që kemi përjetuar nga Serbia

​Kurti: Dhuna seksuale gjatë luftës, pjesë e gjenocidit që kemi përjetuar nga Serbia

Kosovë
​Hoti: Jemi të gatshëm për zgjedhje, Kurti ka sjellë vetëm dështime

​Hoti: Jemi të gatshëm për zgjedhje, Kurti ka sjellë vetëm dështime

Kosovë
Sulmi me dronë nga Irani drejt Izraelit, Kurti: Paraqet rrezik për destabilizimin e gjithë rajonit

Sulmi me dronë nga Irani drejt Izraelit, Kurti: Paraqet rrezik për destabilizimin e gjithë rajonit

Kosovë
Kurti në Gjilan: Regjistrimi i popullësisë, bazë për zhvillimin e shtetit tonë

Kurti në Gjilan: Regjistrimi i popullësisë, bazë për zhvillimin e shtetit tonë

Kosovë
Kurti: Diaspora, një vlerë e pazëvendësueshme për Kosovën

Kurti: Diaspora, një vlerë e pazëvendësueshme për Kosovën

Kosovë
Kurti me ambasadorin britanik flasin për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Kurti me ambasadorin britanik flasin për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Kosovë
Në 25-vjetorin e masakrës së Studenicës, Kurti: Ne as nuk harrojmë, as nuk falim

Në 25-vjetorin e masakrës së Studenicës, Kurti: Ne as nuk harrojmë, as nuk falim

Kosovë
Kurti: NATO ka rol të rëndësishëm në mbështetjen e FSK-së

Kurti: NATO ka rol të rëndësishëm në mbështetjen e FSK-së

Siguri
Vrasja në Ferizaj, reagon Kurti: Një grua e Kosovës e vrarë nga një vrasës burrë

Vrasja në Ferizaj, reagon Kurti: Një grua e Kosovës e vrarë nga një vrasës burrë

Kosovë
Vizita e kryesuesit të OSBE-në Kosovë, ministrit të jashtëm të Maltës – çfarë thanë liderët e shtetit e çka Borg?

Vizita e kryesuesit të OSBE-në Kosovë, ministrit të jashtëm të Maltës – çfarë thanë liderët e shtetit e çka Borg?

Kosovë
Kurti: Me Sarrazin biseduam për Procesin e Berlinit

Kurti: Me Sarrazin biseduam për Procesin e Berlinit

Politikë
“Me Memlin e Abdixhikun s’fitohen zgjedhjet”- Molliqaj thotë se opozita po shtyhet kush bën i pari koalicion me Kurtin

“Me Memlin e Abdixhikun s’fitohen zgjedhjet”- Molliqaj thotë se opozita po shtyhet kush bën i pari koalicion me Kurtin

Kosovë
Molliqaj: Është tradhti kombëtare ta shkëmbesh anëtarësimin në KiE me autonomi në veri

Molliqaj: Është tradhti kombëtare ta shkëmbesh anëtarësimin në KiE me autonomi në veri

Kosovë
Kurti dhe kryesuesi i OSBE-së Ian Borg, flasin për sundimin e ligjit dhe luftimin e korrupsionit në Kosovë

Kurti dhe kryesuesi i OSBE-së Ian Borg, flasin për sundimin e ligjit dhe luftimin e korrupsionit në Kosovë

Kosovë
Haziri: Dorëheqja e Kurtit, mënyra e duhur për t’iu hapur rrugë zgjedhjeve të reja

Haziri: Dorëheqja e Kurtit, mënyra e duhur për t’iu hapur rrugë zgjedhjeve të reja

Politikë
Çitaku akuzon Kurtin për përçarje të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut: Ka një mosdurim për liderët politikë të UÇK-së

Çitaku akuzon Kurtin për përçarje të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut: Ka një mosdurim për liderët politikë të UÇK-së

Kosovë