LAJMI I FUNDIT:
Kryeministri tha se marrëveshja e 2015-ës me Serbinë shkel Kushtetutën, reagon Mustafa: Është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Kryeministri tha se marrëveshja e 2015-ës me Serbinë shkel Kushtetutën, reagon Mustafa: Është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Kosovë
Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

Politikë
Tre mijë punonjës të kulturës pa paga, protestuan para Ministrisë së Kulturës

Tre mijë punonjës të kulturës pa paga, protestuan para Ministrisë së Kulturës

Kulturë
​Përplasje e ashpër në Komisionin për Integrime, kërkohet dorëheqja e ministres Hajdari

​Përplasje e ashpër në Komisionin për Integrime, kërkohet dorëheqja e ministres Hajdari

Kosovë
PDK kërkon që sa më parë të mbahen zgjedhjet e parakohshme

PDK kërkon që sa më parë të mbahen zgjedhjet e parakohshme

Politikë
Policia kërkon ndihmë për identifikim e dy të dyshuarve për “shpërdorim të pasurisë së huaj”

Policia kërkon ndihmë për identifikim e dy të dyshuarve për “shpërdorim të pasurisë së huaj”

Kronika e Zezë
MASH kërkon të kompensohen ditët e humbura të mësimit për shkak të zgjedhjeve, SASHK kundërshton

MASH kërkon të kompensohen ditët e humbura të mësimit për shkak të zgjedhjeve, SASHK kundërshton

Arsim
Dyshohet për dhunë në familje, IPK rekomandon suspendimin e një kapiteni policor

Dyshohet për dhunë në familje, IPK rekomandon suspendimin e një kapiteni policor

Kosovë
Kurti vizitoi fillimin e projektit në segmentin Kijevë-Dollc, Durmishi premton se punimet kryhen për 460 ditë

Kurti vizitoi fillimin e projektit në segmentin Kijevë-Dollc, Durmishi premton se punimet kryhen për 460 ditë

Kosovë
Instruktorë britanikë të zbulimit trajnojnë pjesëtarët e FSK-së

Instruktorë britanikë të zbulimit trajnojnë pjesëtarët e FSK-së

Siguri
Aksident në Koçan, lëndohet një motoçiklist

Aksident në Koçan, lëndohet një motoçiklist

Kronikë e Zezë
Projektligji për tekstet shkollore në kundërshtim me legjislacionin e BE-së, dështon votimi

Projektligji për tekstet shkollore në kundërshtim me legjislacionin e BE-së, dështon votimi

Arsim
Haradinaj kritikon ashpër Kurtin: Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur

Haradinaj kritikon ashpër Kurtin: Autostrada e Dukagjinit do të ndërtohet herëdokur

Politikë
Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Kosovë
“Le Figaro”: Ja cilat janë plazhet më të bukura shqiptare

“Le Figaro”: Ja cilat janë plazhet më të bukura shqiptare

Shqipëri
Angellovska- Bezhoska: Lehtësim të politikës monetare, në gjysmën e dytë të vitit

Angellovska- Bezhoska: Lehtësim të politikës monetare, në gjysmën e dytë të vitit

Maqedonia e Veriut
Përplasja midis policisë dhe mbështetësve të opozitës në Tiranë, OSBE: Protesta paqësore akt demokratik legjitim, dhuna jo

Përplasja midis policisë dhe mbështetësve të opozitës në Tiranë, OSBE: Protesta paqësore akt demokratik legjitim, dhuna jo

Shqipëri
Vrau 47-vjeçarin për hakmarrje, ngritet aktakuzë ndaj të pandehurit në Gjakovë

Vrau 47-vjeçarin për hakmarrje, ngritet aktakuzë ndaj të pandehurit në Gjakovë

Drejtësi
Kontingjenti i Forcës Detare të Shqipërisë niset për të patrulluar në detin Egje

Kontingjenti i Forcës Detare të Shqipërisë niset për të patrulluar në detin Egje

Shqipëri
Abazi: “Zajednica” e Kurtit po kalon nëpër gjakun e aktivistëve

Abazi: “Zajednica” e Kurtit po kalon nëpër gjakun e aktivistëve

Kosovë
Regjistrohen 46 raste të reja me kollën e keqe në RMV, më të prekur fëmijë të moshës 10 deri 14 vjeç

Regjistrohen 46 raste të reja me kollën e keqe në RMV, më të prekur fëmijë të moshës 10 deri 14 vjeç

Shëndetësi
Shqipëria udhëzon qytetarët të shmangin udhëtimet në zonat e përfshira në konflikte ushtarake

Shqipëria udhëzon qytetarët të shmangin udhëtimet në zonat e përfshira në konflikte ushtarake

Shqipëri
Hotelet presin më shumë turista në shkurt, rritet me 53.2 për qind numri i net qëndrimeve në Shqipëri

Hotelet presin më shumë turista në shkurt, rritet me 53.2 për qind numri i net qëndrimeve në Shqipëri

Shqipëri
Për një muaj janë djegur mbi 400 hektarë sipërfaqe pyjore në Malin Sharr

Për një muaj janë djegur mbi 400 hektarë sipërfaqe pyjore në Malin Sharr

Maqedonia e Veriut