LAJMI I FUNDIT:

LVV

6844 Artikuj

Arrestimi i ish-kryeprokurorit të Malit të Zi, Basha: Tek ne prokurorët i kanë tërheq fletëarrestin Radoiçiqit

Arrestimi i ish-kryeprokurorit të Malit të Zi, Basha: Tek ne prokurorët i kanë tërheq fletëarrestin Radoiçiqit

Kosovë
​LVV pret rezultat pozitiv nga votimi në Asamblenë Parlamentare të KiE-së

​LVV pret rezultat pozitiv nga votimi në Asamblenë Parlamentare të KiE-së

Kosovë
Kastrati: Projektligji për tekste shkollore u kontrabandua, VV vodhi vota në Kuvend

Kastrati: Projektligji për tekste shkollore u kontrabandua, VV vodhi vota në Kuvend

Kosovë
Tahiri, LVV-së: Çka është kjo heshtje për mostrat e rastit Dehari? 

Tahiri, LVV-së: Çka është kjo heshtje për mostrat e rastit Dehari? 

Kosovë
Vazhdon debati virtual LDK-LVV, Bajrami i reagon Muratit: Në rritjen prej 17% e paske llogaritë edhe pagën e lartë të Gani Jakupit

Vazhdon debati virtual LDK-LVV, Bajrami i reagon Muratit: Në rritjen prej 17% e paske llogaritë edhe pagën e lartë të Gani Jakupit

Të Tjera
PDK: Kurti mos të frikësohet nga zgjedhjet, Qeveria e ardhshme formohet nga Bedri Hamza

PDK: Kurti mos të frikësohet nga zgjedhjet, Qeveria e ardhshme formohet nga Bedri Hamza

Kosovë
Çitaku e PDK-së, mesazh për LVV-në: Nëse jeni të kënaqur me sondazh eja të shkojmë në zgjedhje

Çitaku e PDK-së, mesazh për LVV-në: Nëse jeni të kënaqur me sondazh eja të shkojmë në zgjedhje

Politikë
Sondazhi i fundit mbi zgjedhjet përplas pozitën dhe opozitën

Sondazhi i fundit mbi zgjedhjet përplas pozitën dhe opozitën

Kosovë
Abdixhiku e akuzoi Qeverinë Kurti se bën propagandë, Murati: LDK-ja është vetë definicioni i propagandës

Abdixhiku e akuzoi Qeverinë Kurti se bën propagandë, Murati: LDK-ja është vetë definicioni i propagandës

Politikë
Bajrami: Gjatë mandatit të Kurtit, çmimi i rrymës është ngritur dy herë – kjo ulje prej vetëm 8% nuk do të ndihet nga konsumatorët

Bajrami: Gjatë mandatit të Kurtit, çmimi i rrymës është ngritur dy herë – kjo ulje prej vetëm 8% nuk do të ndihet nga konsumatorët

Ekonomi
Deputeti i LVV, Abrashi: Populli do që Qeveria ‘Kurti 2’ ta çojë mandatin deri në fund

Deputeti i LVV, Abrashi: Populli do që Qeveria ‘Kurti 2’ ta çojë mandatin deri në fund

Kosovë
​LVV e bindur se Kushtetuesja do të mundësojë Ligjin për Byronë për Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme

​LVV e bindur se Kushtetuesja do të mundësojë Ligjin për Byronë për Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme

Kosovë
Kandidatura e Bedri Hamzës për kryeministër, analisti Arifi: PDK e zgjodhi me qëllim të fokusimit në temat ekonomike

Kandidatura e Bedri Hamzës për kryeministër, analisti Arifi: PDK e zgjodhi me qëllim të fokusimit në temat ekonomike

Mirjeta Hajzeraj
Qeveria hesht për mostrat e Astrit Deharit, e paqartë se si ato u kthyen në IML

Qeveria hesht për mostrat e Astrit Deharit, e paqartë se si ato u kthyen në IML

Drejtësi
Kërkesat dhe ofertat për zgjedhje të parakohshme, lojë apo realitet?

Kërkesat dhe ofertat për zgjedhje të parakohshme, lojë apo realitet?

Politikë
Basha: S’duhet të shkojmë në zgjedhje, kemi ende punë të mira që jemi duke bërë për qytetarët

Basha: S’duhet të shkojmë në zgjedhje, kemi ende punë të mira që jemi duke bërë për qytetarët

Politikë
Tahiri: Tri raste që dëshmojnë se VV synon të fsheh hajninë dhe mashtrimet

Tahiri: Tri raste që dëshmojnë se VV synon të fsheh hajninë dhe mashtrimet

Kosovë
Gashi dhe Tahiri lëshojnë mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, fajësojnë LVV-në për bllokim të punës së Komisionit për hetime të rezervave shtetërore

Gashi dhe Tahiri lëshojnë mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, fajësojnë LVV-në për bllokim të punës së Komisionit për hetime të rezervave shtetërore

Kosovë
Aktivisti i PSD-së i shkon në tavolinë deputetit të LVV-së: A po ju vjen marre që e pranuat “Zajednicën”, për Këshillin e Evropës…

Aktivisti i PSD-së i shkon në tavolinë deputetit të LVV-së: A po ju vjen marre që e pranuat “Zajednicën”, për Këshillin e Evropës…

Kosovë
Korenica i LVV-së ngre dyshimet: Nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për kalimin e disa projektligjeve

Korenica i LVV-së ngre dyshimet: Nuk ka pasur kuorum të mjaftueshëm për kalimin e disa projektligjeve

Politikë
Bedri Hamza i emëruari i PDK-së për kryeministër – kush mund të jenë kandidatët tjerë të partive politike?

Bedri Hamza i emëruari i PDK-së për kryeministër – kush mund të jenë kandidatët tjerë të partive politike?

Jehona Hulaj
Mustafa, Rrustemit: U mundove me thanë që LVV e pa korruptuar, por kryeshefi i KEK-ut që e keni emëruar u arrestua për korrupsion e kontrata njëburimore

Mustafa, Rrustemit: U mundove me thanë që LVV e pa korruptuar, por kryeshefi i KEK-ut që e keni emëruar u arrestua për korrupsion e kontrata njëburimore

Financa
Shifrat e kontratave njëburimore, Rrustemi zbulon se si janë shpenzuar miliona euro në vitet e kaluara

Shifrat e kontratave njëburimore, Rrustemi zbulon se si janë shpenzuar miliona euro në vitet e kaluara

Të Tjera
LDK: Skandali i tenderave sekret një burimor shtrihet edhe në Korporatën Energjetike

LDK: Skandali i tenderave sekret një burimor shtrihet edhe në Korporatën Energjetike

Kosovë