0Shares

Lumnije Gërxhaliu dhe Hashim Thaçi janë bashkë prej gati 20 vjetësh. Janë çift i konsoliduar prej shumë kohësh dhe prindër të një djali, Endritit.

Kur e ku kurorëzuan dashurinë e tyre Lumnija dhe Hashimi?

Ishte dita 8 korriku i vitit 1997 kur ata kurorëzuan dashurinë dhe së bashku kanë afër 20 vjet martesë.

Hashim Thaçi me bashkëshorten, Lumnijen si dhe djalin, Endritin

Presidentit të zgjedhur, Hashim Thaçit, asokohe i ishte dashur që përkohësisht të vendosej në Zvicër për shkak të dënimit me 10 vjet burgim në mungesë nga regjimi serb, shkruan “Kosovarja”.

Ceremonia e martesës së tyre ishte e pamundur që të zhvillohej në Kosovë, prandaj Zonja e Parë i ishte bashkuar Thaçit në Zvicër.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)