0Shares

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic, ka thënë se Massimiliano Allegri i ka ndihmuar të rritet.  

Boshnjaku është bashkuar me Bianconerët nga Roma verën e kaluar dhe është afër të fitojë tre trofe.

“Juve, Roma dhe Napoli janë tre skuadra shumë të forta dhe kanë pasur një sezon të madh”.

“Kampionati nuk është mbyllur dhe ne duam ta mbyllim që të dielën kundër Crotones. Nëse Juventusi ka pasur sezon të tillë është sepse ne kemi punuar shumë”.

“Këtë vit Juventui është kthyer, siç ka thënë trajneri një skuadër vrasësish jemi kthyer në makineri lufte” .

“Allegri më ka ndihmuar të rritem, trajneri ka qenë shumë i rëndësishëm për mua këtë vit dhe sikurse çdo lojtarë më ka ndihmuar edhe mua shumë”

“Kam mësuar shumë falë grupit, trajnerit dhe stafit”, ka thënë Pjanic. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)