0Shares

Sot në qendrën stërvitore të Bayern Munich kishte emocione ku kapiteni dhe legjenda Philipp Lahm së bashku me Xabi Alonso, kryen stërvitjen e tyre të parë. 

Po ashtu edhe portieri Tom Starke dhe trajneri Hermann Gerland morën duartrokitje pas stërvitjes pasi nuk do të jenë në këtë klub.

Alonso, Lahm dhe Starke do të luajnë ndaj Freiburg në Allianz Arena.

Faleminderit Lahm

Stafi dhe punëtorët në qendrën stërvitore i kanë përcjellë me duartrokitje.

Lahm është legjendë e klubit [pasi është aty që nga viti 1995.

Ai do të jetë në ‘Hall of fame’ të klubit krahas emrave si Franz Beckenbauer dhe Gerd Muller. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)