LAJMI I FUNDIT:
Xabi Alonso

Xabi Alonso

211 Artikuj

Info

Xabi Alonso është futbollist spanjoll i lindur më 25 nëntor 1981.

Xabi Alonso zbulon se çfarë i kërkoi Mikel Arteta gjatë një telefonate private

Xabi Alonso zbulon se çfarë i kërkoi Mikel Arteta gjatë një telefonate private

Bundesliga
Manchester City identifikon top trajnerin si zëvendësuesin ideal të Guardiolës

Manchester City identifikon top trajnerin si zëvendësuesin ideal të Guardiolës

Premier League
Xabi Alonso thyen heshtjen – flet për herë të parë për refuzimin e ofertës së Liverpoolit

Xabi Alonso thyen heshtjen – flet për herë të parë për refuzimin e ofertës së Liverpoolit

Bundesliga
Ronaldo do të ribashkohet me Alonson? Romano ofron një përditësim të ri mbi transferimin e mundshëm te Leverkuseni

Ronaldo do të ribashkohet me Alonson? Romano ofron një përditësim të ri mbi transferimin e mundshëm te Leverkuseni

Bundesliga
Guardiola do të largohet nga Man City  – katër kandidatët potencialë për ta zëvendësuar atë

Guardiola do të largohet nga Man City – katër kandidatët potencialë për ta zëvendësuar atë

Premier League
Xabi Alonso ka në mendje klubin e ardhshëm pas vitit 2024

Xabi Alonso ka në mendje klubin e ardhshëm pas vitit 2024

La Liga
Ronaldo lidhet me një kalim te Leverkuseni, por çfarë kishte thënë Alonso për portugezin

Ronaldo lidhet me një kalim te Leverkuseni, por çfarë kishte thënë Alonso për portugezin

Bundesliga
“Më pëlqeu skuadra, do jetë finale e bukur ndaj Atalantas” – Alonso flet pas arritjes së madhe

“Më pëlqeu skuadra, do jetë finale e bukur ndaj Atalantas” – Alonso flet pas arritjes së madhe

Liga e Evropës
Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Liga e Kampionëve
“Po bëhet e vështirë, të gjithë duan të na mundin” – Alonso flet për ndeshjen e ardhshme në të cilën nuk do të jetë në stol

“Po bëhet e vështirë, të gjithë duan të na mundin” – Alonso flet për ndeshjen e ardhshme në të cilën nuk do të jetë në stol

Bundesliga
Tri refuzimet që mori Bayern Munich – tani trajneri italian kthehet si opsioni i parë

Tri refuzimet që mori Bayern Munich – tani trajneri italian kthehet si opsioni i parë

Bundesliga
Xabi Alonso nuk do të jetë në bankë në ndeshjen e radhës, mundësi që Bayer Leverkusen të mposhtet për herë të parë

Xabi Alonso nuk do të jetë në bankë në ndeshjen e radhës, mundësi që Bayer Leverkusen të mposhtet për herë të parë

Bundesliga
Dikur luanin së bashku tek Real Madridi, Xabi Alonso tani e do transferimin e tij tek Leverkuseni

Dikur luanin së bashku tek Real Madridi, Xabi Alonso tani e do transferimin e tij tek Leverkuseni

Bundesliga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Xabi Alonso ka vendosur një rekord të ri historik në futboll, pas kualifikimit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës
“Nuk kam aspak dyshime”, drejtori i Leverkusenit thotë se Xabi Alonso patjetër do të jetë trajner i Real Madridit

“Nuk kam aspak dyshime”, drejtori i Leverkusenit thotë se Xabi Alonso patjetër do të jetë trajner i Real Madridit

Ndërkombëtare
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Brenda zhveshtores së Leverkusenit, lojtarët nuk e kursejnë as Alonson

Brenda zhveshtores së Leverkusenit, lojtarët nuk e kursejnë as Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Bayer Leverkusen kampion i Gjermanisë për herë të parë në histori

Bayer Leverkusen kampion i Gjermanisë për herë të parë në histori

Bundesliga
Në Leverkusen ka filluar festa, rrugët dhe shtëpitë stolisen kuqezi – Bayer sot mund të shpallet kampion për herë të parë në histori

Në Leverkusen ka filluar festa, rrugët dhe shtëpitë stolisen kuqezi – Bayer sot mund të shpallet kampion për herë të parë në histori

Bundesliga
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Xabi Alonso më në fund zbulon pse refuzoi Liverpoolin dhe Bayern Munichun

Xabi Alonso më në fund zbulon pse refuzoi Liverpoolin dhe Bayern Munichun

Ndërkombëtare