LAJMI I FUNDIT:

“Po bëhet e vështirë, të gjithë duan të na mundin” – Alonso flet për ndeshjen e ardhshme në të cilën nuk do të jetë në stol

“Po bëhet e vështirë, të gjithë duan të na mundin” – Alonso flet për ndeshjen e ardhshme në të cilën nuk do të jetë në stol

Bayer Leverkusen po synon të zgjasë serinë e tyre të jashtëzakonshme prej 47 ndeshjesh të pamposhtur këtë sezon, por nuk do të jetë detyrë e lehtë dhe këtë e ka pranuar të premten edhe trajneri i kampionëve gjerman, Xabi Alonso.

Kampionët e sapokurorëzuar të Bundesligës iu afruan tre trofeve pasi mposhtën Romën 2-0 jashtë shtëpisë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës të enjten dhe arritën gjithashtu në finalen e Kupës së Gjermanisë kundër Kaiserslautern.

Leverkusen, i cili i dha fund dominimit 11-vjeçar të Bayern Munichut me titullin e parë të Bundesligës dhe siguroi trofeun e tyre të parë që nga viti 1993.


“Ne duam të qëndrojmë të pamposhtur dhe e dimë se çdo javë bëhet më e vështirë. Të gjithë duan të na mundin”, ka thënë Alonos.

Spanjolli 42-vjeçar do ta shikojë ndeshjen në Frankfurt nga tribuna pasi mori kartonin e katërt të verdhë të sezonit gjatë barazimit 2-2 të skuadrës së tij me VfB Stuttgart javën e kaluar.

Xabi Alonso nuk do të jetë në bankë në ndeshjen e radhës, mundësi që Bayer Leverkusen të mposhtet për herë të parë
Lexo po ashtu Xabi Alonso nuk do të jetë në bankë në ndeshjen e radhës, mundësi që Bayer Leverkusen të mposhtet për herë të parë

“Ju mund ta shihni lojën më mirë nga tribuna, dhe unë mund të komunikoj me bankinën. Do të më mungojë kontakti i drejtpërdrejtë me ekipin gjatë lojës, por lojtarët janë mjaft inteligjentë për të marrë vendime individuale për situatat në fushë”, ka thënë Alonso. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Arteta konfirmon një largim të rëndësishëm nga Arsenali: Kjo është arsyeja që ai nuk luajti

Arteta konfirmon një largim të rëndësishëm nga Arsenali: Kjo është arsyeja që ai nuk luajti

Premier League
Gjimshiti mund të largohet nga Atalanta pas gjashtë viteve, gati një kontratë milionëshe

Gjimshiti mund të largohet nga Atalanta pas gjashtë viteve, gati një kontratë milionëshe

Serie A
Kalo në kategori