LAJMI I FUNDIT:

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Xabi Alonso është deklaruar pas shpalljes kampion me Bayer Leverkusenin në Bundesliga.

Farmaceutikët fituan 5-0 në shtëpi përballë Werder Bremenit në javën e 29-të, për të fituar titullian e parë në historinë e tyre 120-vjeçare.


Pas ndeshjes, Alonso ka thënë se është nder për të që të punojë në një ekip të tillë, me lojtarë të jashtëzakonshëm.

Leverkusen 5-0 Bremen, vlerësimi i Granit Xhakës dhe të tjerëve
Lexo po ashtu Leverkusen 5-0 Bremen, vlerësimi i Granit Xhakës dhe të tjerëve

“Ky është një moment shumë i veçantë për klubin”, ka thënë fillimisht trajneri spanjoll.

“Të fitosh Bundesligën për herë të parë pas 120 vjetësh është diçka shumë e veçantë”.

“Lojtarët janë të shkëlqyer, ata janë një skuadër e jashtëzakonshme”.

“Unë jam shumë krenar për të gjithë. Për mua është një nder të punoj këtu”, ka shtuar më tej Alonso. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori