LAJMI I FUNDIT:

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Carlo Ancelotti e kishte parashikuar qysh nga koha e tij si trajner i Bayern Munichut se Xabi Alonso do të bëhej një trajner i mirë.

Trajneri italian kishte thënë për spanjollin sa ishte lojtar se në të ardhmen ai i ka të gjitha cilësitë për t’u bërë një trajner fantastik.


Ne konferencë për media, Ancelotti në vitin 2014 ishte pyetur se a mund të bëhej Alonso një trajner në të ardhmen dhe italian nuk kishte ngurruar që t’i veçonte cilësitë e lojtarit në atë kohë.

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion
Lexo po ashtu Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

“Nëse ai dëshiron të bëhet trajner, mendoj se i ka të gjithë kualitetet për t’u bërë një trajner i mirë, pasi ka të gjithë njohuritë, eksperiencën, pasi ka qëndruar me mua për dy vite dhe duhet ta bëjë të kundërtën (nga unë) për t’u bërë një trajner i mirë”, kishte thënë Ancelotti duek qeshur.

Alonso e fitoi Bundesligën me Bayer Leverkusenin në javën e kaluar, duke i dhënë fund dominimit 11-vjeçar të Bayern Munichut dhe është i pamposhtur deri më tani në këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Premier League
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Premier League
Kalo në kategori