LAJMI I FUNDIT:

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Xabi Alonso mund të prishë planet e Barcelonës në Ligën e Kampionëve 2024/25

Barcelona ka siguruar vendin e saj në Ligën e Kampionëve për edicionin 2024/25, pesë ndeshje para përfundimit të sezonit të rregullt në La Liga.

Përkundër faktit se nuk ka arritur përballë Real Madridit në garën për titull, Barcelona po lufton fortë për vendin e dytë.

Vendimi i Xavi Hernandez për të qëndruar ka shtuar më shumë stabilitet për planet në muajt në vijim.


Megjithatë, pavarësisht se kanë rezervuar vendin e tyre në garën kryesore evropiane për klube, vazoja e Barcelonës është ende e pakonfirmuar.

Barcelona është aktualisht në vazon 1 për shortin e sezonit të ardhshëm të Ligës së Kampionëve që ka ndryshuar në formatin në ‘stilin e ligës’.

Ndeshjet e mbetura evropiane këtë sezon do të ndikojnë në vazot e fundit dhe Bayer Leverkusen i Xabi Alonso do të ketë një rol kyç.

Alonso tashmë e ka udhëhequr Leverkusenin drejt titullit të parë të Bundesligës dhe ata janë në rrugën e duhur për të arritur të paktën në finalen e Ligës së Evropës.

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’
Lexo po ashtu Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Një fitore 2-0 në ndeshjen e parë në Roma i ka vendosur ata në distancë të afërt me finalen dhe një fitore e dytë ndaj italianëve do të barazonte numrin e koeficientëve të Barcelonës në UEFA.

Një fitore përfundimtare, ose një barazim brenda 90 minutave, do t’i shihte ata të kalonin Blaugranët, me ekipin e Xavit që do të binte në vazon 2 për shortin e gushtit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Klubi historik francez në prag të shuarjes për shkak të problemeve financiare

Klubi historik francez në prag të shuarjes për shkak të problemeve financiare

Ligue 1
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
Lista e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier – ka befasi në mesin e emrave

Lista e dhjetë lojtarëve më të paguar në Ligën Premier – ka befasi në mesin e emrave

Premier League
Kalo në kategori