LAJMI I FUNDIT:

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Granit Xhaka është duke e festuar titullin kampion në Bundesliga me familjen e tij.

Mesfushori shqiptar ishte i rrethuar nga nëna, babai, gruaja dhe vajzat e tij, pas përfundimit të ndeshjes mes Bayer Leverkusenit dhe Werder Bremenit në kuadër të javës së 29-të në Bundesligë.


Ndeshja përfundoi 5-0 në të mirë të ekipit të Xhakës, me çka edhe arritën të kurorëzohen kampion pesë xhiro më herët se përfundimi i këtij sezonit.

I lagur i tëri në birrë, Granit Xhaka u dërgon mesazh tifozëve të Leverkusenit
Lexo po ashtu I lagur i tëri në birrë, Granit Xhaka u dërgon mesazh tifozëve të Leverkusenit

Pas ndeshjes, Xhaka është takuar me familjen e tij, ndërsa babai i tij – Ragip Xhaka pati edhe një mesazh për Xabi Alonson.

“Xabi Alonso në histori të futbollit! ??”, ka shkruar babai i Granitit në rrjetet sociale.

Ky është titulli i parë në histori të Leverkusenit në Bundesligë në 120 vjet themelimi si klub. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori