LAJMI I FUNDIT:
Granit Xhaka

Granit Xhaka

1714 Artikuj

Info

Granit Xhaka është futbollist shqiptar me origjinë nga Kosova që e përfaqëson Zvicrën. Ai është i lindur më 27 shtator të vitit 1992 dhe aktualisht bart fanellën e Arsenalit.

Granit Xhaka tjetër ndeshje prej lideri te Bayer Leverkusen – statistikat e tij ishin mbresëlënëse 

Granit Xhaka tjetër ndeshje prej lideri te Bayer Leverkusen – statistikat e tij ishin mbresëlënëse 

Liga e Evropës
Xhaka pas barazimit ndaj Bayernit: Meritojmë respekt pasi kthyem dy herë rezultatin

Xhaka pas barazimit ndaj Bayernit: Meritojmë respekt pasi kthyem dy herë rezultatin

Bundesliga
Paraqitja e Granit Xhakës ndaj Bayern Munich – mesfushori shqiptar prej më të mirëve te Bayer Leverkusen

Paraqitja e Granit Xhakës ndaj Bayern Munich – mesfushori shqiptar prej më të mirëve te Bayer Leverkusen

Bundesliga
A është Granit Xhaka mesfushori fundor më i mirë në Bundesligë? Shumë ekspertë e thonë këtë gjë

A është Granit Xhaka mesfushori fundor më i mirë në Bundesligë? Shumë ekspertë e thonë këtë gjë

Bundesliga
Xhaka bën shaka pas golit dhe fitores së Zvicrës: Festova me gisht në gojë sepse më pëlqen të provokoj

Xhaka bën shaka pas golit dhe fitores së Zvicrës: Festova me gisht në gojë sepse më pëlqen të provokoj

Përfaqësueset
Xhaka dhe Shaqiri heshtin kritikët me gola, Zvicra fiton dhe vazhdon si lider

Xhaka dhe Shaqiri heshtin kritikët me gola, Zvicra fiton dhe vazhdon si lider

Përfaqësueset
Më në fund del një zviceran që e mbron Granit Xhakën: Kapiteni është një personalitet, ai ka të drejtë ta bëjë këtë

Më në fund del një zviceran që e mbron Granit Xhakën: Kapiteni është një personalitet, ai ka të drejtë ta bëjë këtë

Përfaqësueset
Legjenda e Zvicrës me kritika të ashpra: Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit, Shaqiri të përjashtohet

Legjenda e Zvicrës me kritika të ashpra: Xhakës t’i hiqet shiriti i kapitenit, Shaqiri të përjashtohet

Përfaqësueset
Yakin thotë se është sqaruar me Xhakën, duke biseduar për 45 minuta: Nuk do të ndodhë më

Yakin thotë se është sqaruar me Xhakën, duke biseduar për 45 minuta: Nuk do të ndodhë më

Përfaqësueset
Federatës zvicerane nuk i kanë pëlqyer deklaratat e Xhakës, përzgjedhësi Yakin ka thënë se do të bisedojë privatisht me kapitenin

Federatës zvicerane nuk i kanë pëlqyer deklaratat e Xhakës, përzgjedhësi Yakin ka thënë se do të bisedojë privatisht me kapitenin

Përfaqësueset
Xhaka publikon foto 18 vite më parë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’: Ndjenjë e mrekullueshme të kthehem në Prishtinë

Xhaka publikon foto 18 vite më parë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’: Ndjenjë e mrekullueshme të kthehem në Prishtinë

Ndërkombëtare
Mediumi më i madh zviceran e kritikon Xhakën dhe Shaqirin për paraqitjen e tyre ndaj Kosovës

Mediumi më i madh zviceran e kritikon Xhakën dhe Shaqirin për paraqitjen e tyre ndaj Kosovës

Përfaqësueset
Gold AG pozon përkrah Xhakës, Shaqirit dhe Jasharit përpara ndeshjes së Kosovës me Zvicrën

Gold AG pozon përkrah Xhakës, Shaqirit dhe Jasharit përpara ndeshjes së Kosovës me Zvicrën

Yjet
Dhjetë momentet kur Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka treguan se sa shumë e duan Kosovën

Dhjetë momentet kur Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka treguan se sa shumë e duan Kosovën

Lavdim Pireva
Momenti që i bëri të qeshnin Yakinin dhe Xhakën – gazetari i pyeti për një barazim në ndeshjen Kosovë – Zvicër

Momenti që i bëri të qeshnin Yakinin dhe Xhakën – gazetari i pyeti për një barazim në ndeshjen Kosovë – Zvicër

Përfaqësueset
Xhaka për ndeshjen me Kosovën: Nuk krahasohet me asnjë ndeshje, do të jetë me shumë emocione

Xhaka për ndeshjen me Kosovën: Nuk krahasohet me asnjë ndeshje, do të jetë me shumë emocione

Përfaqësueset
“Nga Zvicra dhe shqiptarët te City e Guardiola, Kosova dhe Burnley”, Arijanet Muric flet për të gjitha në mediumin zviceran

“Nga Zvicra dhe shqiptarët te City e Guardiola, Kosova dhe Burnley”, Arijanet Muric flet për të gjitha në mediumin zviceran

Shkumbin Pireva
Kush ishin 15 personat më të ndjekur në Instagram gjatë gushtit?

Kush ishin 15 personat më të ndjekur në Instagram gjatë gushtit?

Yjet
“Ata janë si vëllezër”- Mikel Arteta tregon dy lojtarë të Arsenalit që kanë kimi të fortë mes vete

“Ata janë si vëllezër”- Mikel Arteta tregon dy lojtarë të Arsenalit që kanë kimi të fortë mes vete

Premier League
Top transferimet e lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar – disa kushtuan miliona euro

Top transferimet e lojtarëve shqiptarë në këtë afat kalimtar – disa kushtuan miliona euro

Ligat tjera
Mbyllet afati kalimtar në Bundesligë: Të gjitha transferimet që ndodhën në këtë verë

Mbyllet afati kalimtar në Bundesligë: Të gjitha transferimet që ndodhën në këtë verë

Bundesliga
Zvicra publikon listën e lojtarëve për ndeshjen me Kosovën, fton katër futbollistë shqiptarë

Zvicra publikon listën e lojtarëve për ndeshjen me Kosovën, fton katër futbollistë shqiptarë

Ndërkombëtare
Thierry Henry tregon se si u befasua nga tifozët e Arsenalit në lidhje me Granit Xhakën

Thierry Henry tregon se si u befasua nga tifozët e Arsenalit në lidhje me Granit Xhakën

Premier League
Granit Xhaka në formacionin e javës në Bundesligë

Granit Xhaka në formacionin e javës në Bundesligë

Bundesliga