LAJMI I FUNDIT:
Granit Xhaka

Granit Xhaka

1812 Artikuj

Info

Granit Xhaka është futbollist shqiptar me origjinë nga Kosova që e përfaqëson Zvicrën. Ai është i lindur më 27 shtator të vitit 1992 dhe aktualisht bart fanellën e Bayer Leverkusen.

Xhaka paralajmëron Gjermaninë: Nuk do t’iu respektojmë si Skocia

Xhaka paralajmëron Gjermaninë: Nuk do t’iu respektojmë si Skocia

Ndërkombëtare
“Xherdani na tregoi të gjithëve sa i rëndësishëm është për Zvicrën” – Xhaka me fjalë të mëdha për Shaqirin

“Xherdani na tregoi të gjithëve sa i rëndësishëm është për Zvicrën” – Xhaka me fjalë të mëdha për Shaqirin

Përfaqësueset
Formacioni më i mirë i xhiros së parë në Euro 2024

Formacioni më i mirë i xhiros së parë në Euro 2024

Përfaqësueset
Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre – të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre – të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Yjet
“E kemi shtyrë veten deri në limite, kështu kemi ushtruar të luajmë” – Xhaka flet pas fitores ndaj Hungarisë

“E kemi shtyrë veten deri në limite, kështu kemi ushtruar të luajmë” – Xhaka flet pas fitores ndaj Hungarisë

Përfaqësueset
Granit Xhaka merr çmimin si ‘Lojtar i ndeshjes’ nga UEFA – statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Granit Xhaka merr çmimin si ‘Lojtar i ndeshjes’ nga UEFA – statistikat e tij në përballje me Hungarinë

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Hungari 1-3 Zvicër: Xhaka paraqitje prej lideri, Aebischer më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Hungari 1-3 Zvicër: Xhaka paraqitje prej lideri, Aebischer më i miri në fushë

Përfaqësueset
Zvicra e nis me fitore ndaj Hungarisë – Xhaka luan gjithë ndeshjen, Shaqiri nuk inkuadrohet

Zvicra e nis me fitore ndaj Hungarisë – Xhaka luan gjithë ndeshjen, Shaqiri nuk inkuadrohet

Përfaqësueset
“Graniti ka qenë zemra e ekipit prej vitesh” – Lichtsteiner me fjalë të mëdha për kapitenin e Zvicrës

“Graniti ka qenë zemra e ekipit prej vitesh” – Lichtsteiner me fjalë të mëdha për kapitenin e Zvicrës

Përfaqësueset
Zvicra vetëm barazim ndaj Austrisë – Xhaka startues, Shaqiri nga banka rezervë

Zvicra vetëm barazim ndaj Austrisë – Xhaka startues, Shaqiri nga banka rezervë

Përfaqësueset
Yakin publikon listën e plotë për Euro 2024, largohet edhe një shqiptar – vetëm tre shkojnë në Gjermani

Yakin publikon listën e plotë për Euro 2024, largohet edhe një shqiptar – vetëm tre shkojnë në Gjermani

Përfaqësueset
Granit Xhaka i Bayer Leverkusen i ka tejkaluar pritshmërit, duke u kthyer në zemrën e skuadrës së Xabi Alonso

Granit Xhaka i Bayer Leverkusen i ka tejkaluar pritshmërit, duke u kthyer në zemrën e skuadrës së Xabi Alonso

Bundesliga
Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij – shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Protagonist absolut, statistikat e Granit Xhakës flasin për dominimin e tij – shpallet lojtar i ndeshjes në finale

Bundesliga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga
Liga e Evropës publikon formacionin më të mirë të sezonit – Xhaka dhe Gjimshiti pjesë e tij

Liga e Evropës publikon formacionin më të mirë të sezonit – Xhaka dhe Gjimshiti pjesë e tij

Liga e Evropës
Gjimshiti dhe Xhaka pjesë e formacionit më të mirë të sezonit në Ligën e Evropës

Gjimshiti dhe Xhaka pjesë e formacionit më të mirë të sezonit në Ligën e Evropës

Liga e Evropës
Xhaka flet pas finales së humbur, përgëzon Atalantën për triumfin

Xhaka flet pas finales së humbur, përgëzon Atalantën për triumfin

Liga e Evropës
Zvicra publikon listën preliminare për Euro 2024, mes tyre gjashtë shqiptarë

Zvicra publikon listën preliminare për Euro 2024, mes tyre gjashtë shqiptarë

Përfaqësueset
Granit Xhaka, lojtari i dytë më me ndikim në botë – para tij vetëm ylli i Man Cityt

Granit Xhaka, lojtari i dytë më me ndikim në botë – para tij vetëm ylli i Man Cityt

Bundesliga
Festa e Granit Xhakës pas triumfit ndaj Romës me stomatologun e njohur, Fehim Haliti

Festa e Granit Xhakës pas triumfit ndaj Romës me stomatologun e njohur, Fehim Haliti

Bundesliga
Granit Xhaka barazoi rekordin e pabesueshëm të UEFA-s gjatë barazimit të Leverkusenit me Romën

Granit Xhaka barazoi rekordin e pabesueshëm të UEFA-s gjatë barazimit të Leverkusenit me Romën

Liga e Evropës
“E pabesueshme”, reagimi i Granit Xhakës pas kalimit në finalen e Ligës së Evropës

“E pabesueshme”, reagimi i Granit Xhakës pas kalimit në finalen e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës
Finale shqiptare në Ligën e Evropës, Xhaka dhe Gjimshiti do të jenë përballë

Finale shqiptare në Ligën e Evropës, Xhaka dhe Gjimshiti do të jenë përballë

Liga e Evropës