LAJMI I FUNDIT:

Xabi Alonso thyen heshtjen – flet për herë të parë për refuzimin e ofertës së Liverpoolit

Xabi Alonso thyen heshtjen – flet për herë të parë për refuzimin e ofertës së Liverpoolit

Xabi Alonso ka folur për ofertën që pati nga Liverpooli për herë të parë që prej se “Të Kuqtë” emëruan në stol Arne Slot.

Pasi spanjolli e bëri të ditur vendimin e tij për të qëndruar tek Bayer Leverkuseni në muajin mars, Liverpooli u detyrua që të shikojë alternativa të tjera.

Pas disa muajsh spekulimesh, u konfirmua se Slot do të bëhej trajneri i ri i ekipit, duke nisur punën tek klubi anglez që nga data 1 qershor.


Në një intervistë për CNN, Alonso foli në lidhje me raportimet e mëhershme se ai do të marrë “frenat” e Liverpoolit.

“Natyrisht, lidhja ime me Liverpoolin është ende aty. Kështu që jo, nuk pati ndonjë problem në atë drejtim”, ka thënë fillimisht Alonso.

Xabi Alonso ka në mendje klubin e ardhshëm pas vitit 2024
Lexo po ashtu Xabi Alonso ka në mendje klubin e ardhshëm pas vitit 2024

Kur u pyet nëse kishte pasur bisedime me Liverpoolin, Alonso dha një përgjigje të drejtpërdrejtë.

“Kjo temë mbetet prapa perdeve”, u shpreh tekniku spanjoll, duke lënë të dyshohet se ka pasur kontakte mes dy palëve.

Alonso e udhëhoqi Leverkusenin drejt një sezoni të mrekullueshëm të cilin e përfunduan si të pamposhtur në Bundesliga, duke u shpallur kështu në fund kampion.

“Aspirinat” gjithashtu fituan edhe Kupën e Gjermanisë, por u mposhtën nga Atalanta në finalen e Ligës së Evropës.

“Ky është futbolli. Të përballemi me humbjen është pjesë e punës tonë. Nuk është hera e parë dhe nuk do të jetë as e fundit”.

“Unë jam shumë i sigurt se kam intuitën që ndeshja me Atalantën do të më bëjë një trajner më të mirë, më të mirë se sa nëse do të kishim fituar tripletën”, përfundoi Alonso./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori