LAJMI I FUNDIT:

“Nuk kam aspak dyshime”, drejtori i Leverkusenit thotë se Xabi Alonso patjetër do të jetë trajner i Real Madridit

“Nuk kam aspak dyshime”, drejtori i Leverkusenit thotë se Xabi Alonso patjetër do të jetë trajner i Real Madridit

Drejtori i përgjithshëm i Bayer Leverkusenit, Fernando Carro ka thënë se trajneri Xabi Alonso do t’i bashkohet Real Madridit në të ardhmen.

Alonso ka fituar tashmë titullin e parë në histori me Leverkusenin dhe emri i tij vazhdon të mbetet shumë i lidhur me punën te Real Madridi.

Për këtë ka folur edhe njëri nga drejtuesit kryesor të klubit gjerman, duke konfirmuar se Alonso një ditë do të drejtor Los Blancos.


Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga
Lexo po ashtu Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

“Nuk kam asnjë dyshim. Një ditë, Xabi Alonso do të jetë trajner i Real Madridit. Nuk ka dyshime fare, zero dyshime”, ka thënë fillimisht Carro për El Laguero.

“I vetmi dyshim është se kur do të nënshkruajë për Real Madridin. Por, do të ndodhë, më besoni. Jam i sigurt”, përfundoi drejtori i Leverkusenit.

Kur një drejtor i klubit e thotë këtë për punonjësin e tyre, atëherë nuk është më thjesht një thashetheme. Alonso është me të vërtetë në linjë për t’u bërë trajneri kryesor i Real Madridit.

“Është një fans i madh i tij”, Fabrizio Romano zbulon trajnerin e preferuar të Florentino Perezit
Lexo po ashtu “Është një fans i madh i tij”, Fabrizio Romano zbulon trajnerin e preferuar të Florentino Perezit

Megjithatë, Alonso mund të mos marrë punën e madhe të Real Madridit në dy vitet e ardhshme apo më shumë, pasi Carlo Ancelotti aktualisht ka një kontratë me deri në verën e vitit 2026.

Nëse gjithçka shkon sipas planit, trajneri italian nuk do të shkarkohet deri atëherë dhe do të largohet si trajner i lirë.

E njëjta gjë vlen edhe për Alonson në Bayer. Trajneri spanjoll tashmë i tha botës se do të qëndronte në Leverkusen sezonin e ardhshëm dhe kontrata e tij përfundon në vitin 2026 ashtu si Ancelotti. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori