0Shares

Ishte folur edhe më herët se këngëtarja dhe moderatorja nga Shqipëria Alketa Vejsiu ka blerë të drejtat për realizimin e spektaklit të famshëm “X-Factor” edhe në Shqipëri.

Alketa tash ka folur vetë për këtë projekt dhe ka thënë për mediat shqiptare se ky spektakël së shpejti do të fillojë në Shqipëri, ndëras ai do të transmetohet ekskluzivisht në televizionin Klan.

Këngëtarja dhe moderatorja Alketa Vejsiu ka thënë se audicionet për “X-Factor Albania” do të nisin së shpejti.

Spektakli vjen me të gjitha të drejtat e transmetimit, posaçërisht për Tv Klan, pas një konkurrimi që u zhvillua nga kompania ndërkombëtare “FremantleMedia” e cila ka të drejtën e dhënies së lejeve për vende të ndryshme të botës të “X-Factor” dhe disa spektakleve te tjera.

“The X Factor” për herë të parë nisi në vitin 2001 në Britaninë e Madhe dhe pati një popullaritet të madh edhe jashtë vendit, përfshirë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“X-Factor” pas popullaritetit që gëzoi në Angli u përhap shpejt me edicione të veçanta edhe në shumë vende të botës, përfshirë Shtetet e Bashkuara te Amerikës./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)