LAJMI I FUNDIT:

Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Tre të civilë të vrarë në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit

Tre persona janë vrarë dhe një tjetër është plagosur, në sulmet e mbrëmshme ruse me dronët iranian në rajonin e Kievit.

Reklama

Zyra rajonale e ushtrisë në Kiev ka njoftuar në kanalin e saj në Telegram, se një objekt civil është dëmtuar dhe ekipet e shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes, transmeton Telegrafi.

Reuters raporton se ushtria ukrainase ka njoftuar se ka arritur të rrëzojë 16 nga 21 dronët Shahed të prodhimit iranian, që Rusia që mbrëmjen e kaluar i lansoi në Ukrainë.

Ambasadorja amerikane në Ukrainë, Brigdet A. Brink, ka njoftuar përmes Twitterit se ka ndodhur një sulm në rajonin e Kievit.

“Pas bisedimeve të mbrëmshme në Moskë, më shumë raketa ruse dhe më shumë fluturake pa pilot goditën civilët – që janë treguar i qartë sesa presidenti Putin e kërkon paqen apo fundin e luftës që ai e filloi”, tha ambasadorja amerikane në Ukrainë. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa

"Po villnin dhe kishin njolla të mëdha në lëkurë": Ushtarët rusë kishin shfaqur shenja helmimi nga rrezatimi në Çernobil

Evropa
Kalo në kategori