LAJMI I FUNDIT:

Evropa

Trupat ukrainase sulmojnë Bakhmutin

Trupat ukrainase sulmojnë Bakhmutin

Evropa
Berlusconi shtrohet në spital

Berlusconi shtrohet në spital

Evropa
Raketat ruse godasin një dyqan ushqimor në Ukrainë

Raketat ruse godasin një dyqan ushqimor në Ukrainë

Evropa
Tetë të vdekur dhe 5800 të evakuuar pas shembjes së digës në Kakhovka

Tetë të vdekur dhe 5800 të evakuuar pas shembjes së digës në Kakhovka

Evropa
Ky është heroi që e pengoi sirianin të kryej më shumë sulme ndaj fëmijëve në Francë

Ky është heroi që e pengoi sirianin të kryej më shumë sulme ndaj fëmijëve në Francë

Evropa
Ushtria ukrainase: Kemi rrëzuar katër raketa dhe dhjetë dronë rus gjatë natës

Ushtria ukrainase: Kemi rrëzuar katër raketa dhe dhjetë dronë rus gjatë natës

Evropa
Inteligjenca ukrainase publikoi një audio-incizim: Kjo bisedë dëshmon se rusët hodhën në erë digën

Inteligjenca ukrainase publikoi një audio-incizim: Kjo bisedë dëshmon se rusët hodhën në erë digën

Evropa
Washington Post: Ukraina ka nisur kundërsulmin e shumëpritur kundër Rusisë

Washington Post: Ukraina ka nisur kundërsulmin e shumëpritur kundër Rusisë

Evropa
Putin ka anuluar konferencën vjetore për shtyp – shenjë e dobësimit të fuqisë së liderit rus

Putin ka anuluar konferencën vjetore për shtyp – shenjë e dobësimit të fuqisë së liderit rus

Evropa
Ushtari rus thotë se u torturua nga mercenarët e Wagnerit

Ushtari rus thotë se u torturua nga mercenarët e Wagnerit

Evropa
Industria e basteve po lulëzon në Evropë: Si t’i mbroni njerëzit nga varësia prej lojërave të fatit?

Industria e basteve po lulëzon në Evropë: Si t’i mbroni njerëzit nga varësia prej lojërave të fatit?

Evropa
Çfarë dimë deri më tani për sulmin me thikë në Francë?

Çfarë dimë deri më tani për sulmin me thikë në Francë?

Evropa
Sunak pas takimit me Bidenin: Putini duhet ta dijë se nuk do të heqim dorë prej Ukrainës

Sunak pas takimit me Bidenin: Putini duhet ta dijë se nuk do të heqim dorë prej Ukrainës

Evropa
Forcat ruse dështojnë ta pushtojnë qytetin e Donetskut

Forcat ruse dështojnë ta pushtojnë qytetin e Donetskut

Evropa
Rusët bombarduan vendin ku qëndroi lideri ukrainas në Kherson – A u përpoq Kremlini ta vriste Zelenskyn?

Rusët bombarduan vendin ku qëndroi lideri ukrainas në Kherson – A u përpoq Kremlini ta vriste Zelenskyn?

Evropa
Britanikët i vendosin sanksione të reja Bjellorusisë

Britanikët i vendosin sanksione të reja Bjellorusisë

Evropa
Pamje rrëqethëse nga Franca, emigranti sirian ther me thikë fëmijën në karrocë – gruaja që ishte me të tentoi ta mbrojë me trup

Pamje rrëqethëse nga Franca, emigranti sirian ther me thikë fëmijën në karrocë – gruaja që ishte me të tentoi ta mbrojë me trup

Evropa
Pas sulmit me thikë ndaj fëmijëve, deklarohet kryeministrja franceze: Nuk ka prova për terrorizëm

Pas sulmit me thikë ndaj fëmijëve, deklarohet kryeministrja franceze: Nuk ka prova për terrorizëm

Evropa
Momenti kur ndodh shpërthimi afër pikës së evakuimit në Kherson, rusët nuk kursejnë askënd – fillojnë të godasin me artileri

Momenti kur ndodh shpërthimi afër pikës së evakuimit në Kherson, rusët nuk kursejnë askënd – fillojnë të godasin me artileri

Evropa
Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

Zelensky viziton digën Kakhovka, informohet nga afër nga banorët e prekur nga përmbytjet

Evropa
Ish-futbollisti francez: Sulmuesi më doli përballë, i thashë policisë – vriteni

Ish-futbollisti francez: Sulmuesi më doli përballë, i thashë policisë – vriteni

Evropa
Pas sulmit me thikë në një park lodrash në Francë, deklarohet presidenti Emmanuel Macron

Pas sulmit me thikë në një park lodrash në Francë, deklarohet presidenti Emmanuel Macron

Evropa
Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Momenti i arrestimit të sulmuesit që theri fëmijët në parkun e lodrave në Francë, dy policë mezi e mbanin – i treti i vendoste prangat

Evropa
Detajet e para të therjes së fëmijëve në Francë – publikohen pamjet e të dyshuarit para arrestimit

Detajet e para të therjes së fëmijëve në Francë – publikohen pamjet e të dyshuarit para arrestimit

Evropa