LAJMI I FUNDIT:
Roja i McDonald’s u shkarkua pasi këto pamje nga Londra u shpërndanë në internet – dhe nxitën reagime të shumta

Roja i McDonald’s u shkarkua pasi këto pamje nga Londra u shpërndanë në internet – dhe nxitën reagime të shumta

Evropa
Pavarësisht reagimeve nga Izraeli, Katari thotë se do të vazhdojë të bëjë pagesa për Gazën

Pavarësisht reagimeve nga Izraeli, Katari thotë se do të vazhdojë të bëjë pagesa për Gazën

Nga Bota
Një burrë dhe një grua kanë vdekur, një tjetër grua është plagosur – detaje të tjera rreth krimit në Wallis të Zvicrës

Një burrë dhe një grua kanë vdekur, një tjetër grua është plagosur – detaje të tjera rreth krimit në Wallis të Zvicrës

Evropa
Momenti i frikshëm kur qentë e racës “XL Bully” nisin një sulm të frikshëm në një stacion hekurudhor në Londër

Momenti i frikshëm kur qentë e racës “XL Bully” nisin një sulm të frikshëm në një stacion hekurudhor në Londër

Evropa
Filipinet dhe Kina akuzojnë njëra-tjetrën për “manovra të rrezikshme” në ujërat e kontestuara në Detin e Kinës Jugore

Filipinet dhe Kina akuzojnë njëra-tjetrën për “manovra të rrezikshme” në ujërat e kontestuara në Detin e Kinës Jugore

Azia
Profesori i njohur i Gazës u vra në një sulm ajror, disa javë pasi i tha CNN se ai dhe familja e tij nuk kishin “ku tjetër të shkonin”

Profesori i njohur i Gazës u vra në një sulm ajror, disa javë pasi i tha CNN se ai dhe familja e tij nuk kishin “ku tjetër të shkonin”

Nga Bota
Dy të vdekur dhe një i plagosur nga të shtënat me armë në Wallis të Zvicrës

Dy të vdekur dhe një i plagosur nga të shtënat me armë në Wallis të Zvicrës

Evropa
Piloti amerikan hidhet në mënyrë të sigurt përpara se aeroplani i tij luftarak të rrëzohet në det pranë Koresë së Jugut

Piloti amerikan hidhet në mënyrë të sigurt përpara se aeroplani i tij luftarak të rrëzohet në det pranë Koresë së Jugut

Nga Bota
Izraeli po i afrohet ‘kontrollit të plotë’ të Gazës veriore, thotë ish-shefi i ushtrisë

Izraeli po i afrohet ‘kontrollit të plotë’ të Gazës veriore, thotë ish-shefi i ushtrisë

Nga Bota
Pse trenat i bien borive?

Pse trenat i bien borive?

Kuriozitete
Shfaqen pamje të bisedës mes Zelenskyt dhe Orban, njeriut që kërcënon të bllokojë aspiratat e Ukrainës për në BE

Shfaqen pamje të bisedës mes Zelenskyt dhe Orban, njeriut që kërcënon të bllokojë aspiratat e Ukrainës për në BE

Evropa
Dhjetëra luftëtarë të Hamasit janë dorëzuar te forcat izraelite, pretendon IDF

Dhjetëra luftëtarë të Hamasit janë dorëzuar te forcat izraelite, pretendon IDF

Nga Bota
Ushtaraku i lartë gjerman ngre alarmin: Ne duhet të përgatitemi për “luftë mbrojtëse”

Ushtaraku i lartë gjerman ngre alarmin: Ne duhet të përgatitemi për “luftë mbrojtëse”

Evropa
Ministria e Shëndetësisë në Gaza: 18,000 palestinezë të vrarë që nga fillimi i luftës

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: 18,000 palestinezë të vrarë që nga fillimi i luftës

Nga Bota
Ushtria ruse humbi 3,010 trupa në vetëm tri ditë – nuk munguan as humbjet në pajisje ushtarake

Ushtria ruse humbi 3,010 trupa në vetëm tri ditë – nuk munguan as humbjet në pajisje ushtarake

Nga Bota
Në njërin prej tyre, pista pastrohet në vetëm 11 minuta – pse disa aeroporte e përballojnë borën më mirë se të tjerët?

Në njërin prej tyre, pista pastrohet në vetëm 11 minuta – pse disa aeroporte e përballojnë borën më mirë se të tjerët?

Nga Bota
Izraeli thotë se ka kryer më shumë se 22,000 sulme në Gaza që nga fillimi i luftës së fundit më 7 tetor

Izraeli thotë se ka kryer më shumë se 22,000 sulme në Gaza që nga fillimi i luftës së fundit më 7 tetor

Nga Bota
Zelensky do të vizitojë të martën Shtëpinë e Bardhë ndërsa paketa e ndihmave “ka ngecur” në Kongres

Zelensky do të vizitojë të martën Shtëpinë e Bardhë ndërsa paketa e ndihmave “ka ngecur” në Kongres

Nga Bota
Ish-ambasadori amerikan në Izrael vlerëson se Netanyahu është një ‘rrezik i qartë dhe i pranishëm’ për Izraelin

Ish-ambasadori amerikan në Izrael vlerëson se Netanyahu është një ‘rrezik i qartë dhe i pranishëm’ për Izraelin

Nga Bota
Këta notarë australianë vlerësohet se iu afruan “rrezikshëm” balenës

Këta notarë australianë vlerësohet se iu afruan “rrezikshëm” balenës

Australia
Mijëra njerëz marshuan në Bruksel dhe Berlin kundër rritjes së antisemitizmit

Mijëra njerëz marshuan në Bruksel dhe Berlin kundër rritjes së antisemitizmit

Evropa
Hamasi thotë se “ka vetëm një mënyrë” për lirimin e pengjeve izraelite

Hamasi thotë se “ka vetëm një mënyrë” për lirimin e pengjeve izraelite

Nga Bota
Ukraina në ‘rrezik vdekjeprurës’ nëse nuk vazhdon ndihma financiare, paralajmëron Olena Zelenska

Ukraina në ‘rrezik vdekjeprurës’ nëse nuk vazhdon ndihma financiare, paralajmëron Olena Zelenska

Nga Bota
Ministri i Jashtëm i Jordanisë thotë se po synohet dëbimi i palestinezëve nga Gaza – vjen përgjigja e Izraelit

Ministri i Jashtëm i Jordanisë thotë se po synohet dëbimi i palestinezëve nga Gaza – vjen përgjigja e Izraelit

Nga Bota