LAJMI I FUNDIT:
Kriza në Ukrainë

Kriza në Ukrainë

10395 Artikuj

Info

Këtu gjeni të gjitha lajmet rreth situatës mes Rusisë dhe Ukrainës, ku shteti rus filloi agresionin ushtarak ndaj atij ukrainas.

Kongresi amerikan pritet të votojë të premten projektligjin për ndihmat për Ukrainën dhe Izraelin

Kongresi amerikan pritet të votojë të premten projektligjin për ndihmat për Ukrainën dhe Izraelin

Amerika
“Pse? Sepse nuk kishte raketa më”: Zelensky shpjegon pse Ukraina nuk mundi të ndalonte sulmin rus që shkatërroi një termocentral të madh

“Pse? Sepse nuk kishte raketa më”: Zelensky shpjegon pse Ukraina nuk mundi të ndalonte sulmin rus që shkatërroi një termocentral të madh

Nga Bota
Aleatëve u është dhënë një listë specifike e armëve që i duhen Ukrainës për të fituar luftën – thotë Zelensky

Aleatëve u është dhënë një listë specifike e armëve që i duhen Ukrainës për të fituar luftën – thotë Zelensky

Nga Bota
Holanda do t’i japë Ukrainës 4 miliardë euro ndihmë ushtarake

Holanda do t’i japë Ukrainës 4 miliardë euro ndihmë ushtarake

Evropa
Zelenskyt i prezantohet droni kamikaz ukrainas, i cili tashmë ka arritur fitoret e para kundër Rusisë

Zelenskyt i prezantohet droni kamikaz ukrainas, i cili tashmë ka arritur fitoret e para kundër Rusisë

Nga Bota
Pse sulmi i Iranit në Izrael mund të dobësojë Rusinë?

Pse sulmi i Iranit në Izrael mund të dobësojë Rusinë?

Nga Bota
Zelensky dënon sulmin iranian, thotë se Ukraina ka nevojë për ndihmë, si Izraeli

Zelensky dënon sulmin iranian, thotë se Ukraina ka nevojë për ndihmë, si Izraeli

Nga Bota
Komandanti i Ukrainës vjen me “informata jo të mira nga vija e frontit”

Komandanti i Ukrainës vjen me “informata jo të mira nga vija e frontit”

Nga Bota
“Askush nuk do të të gjejë kurrë”: Një i mbijetuar i torturës së Shërbimit të Sigurisë të Rusisë tregon historinë e tij

“Askush nuk do të të gjejë kurrë”: Një i mbijetuar i torturës së Shërbimit të Sigurisë të Rusisë tregon historinë e tij

Evropa
Ushtarët rusë shohin vetëm një mënyrë që të kthehen të gjallë te familjet e tyre, thotë Ukraina

Ushtarët rusë shohin vetëm një mënyrë që të kthehen të gjallë te familjet e tyre, thotë Ukraina

Nga Bota
Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Nga Bota
Trump mendonte se Ukraina ‘duhet të jetë pjesë e Rusisë’ – The Guardian zbulon detaje të një libri që do të publikohet të martën

Trump mendonte se Ukraina ‘duhet të jetë pjesë e Rusisë’ – The Guardian zbulon detaje të një libri që do të publikohet të martën

Nga Bota
Presidenti polak thotë se shtetet e NATO-s duhet të rrisin prodhimin e municioneve – për të penguar sulmet e mundshme nga Rusia

Presidenti polak thotë se shtetet e NATO-s duhet të rrisin prodhimin e municioneve – për të penguar sulmet e mundshme nga Rusia

Nga Bota
Mijëra ushtarë rus po ikin nga lufta në Ukrainë – a u ka rënë morali luftëtarëve të Putinit?

Mijëra ushtarë rus po ikin nga lufta në Ukrainë – a u ka rënë morali luftëtarëve të Putinit?

Evropa
Klitschko për luftën në Ukrainë: Kjo nuk është luftë, ky është terrorizëm

Klitschko për luftën në Ukrainë: Kjo nuk është luftë, ky është terrorizëm

Evropa
Ukrainasit kopjojnë armën më të mirë të Putinit

Ukrainasit kopjojnë armën më të mirë të Putinit

Evropa
Ndërkohë që Franca mbështet Ukrainën ajo vazhdon importin e gazit rus – ku pozicionohet në të vërtetë shteti francez?

Ndërkohë që Franca mbështet Ukrainën ajo vazhdon importin e gazit rus – ku pozicionohet në të vërtetë shteti francez?

Evropa
Britania e Madhe prezanton laserin e ri ushtarak që mund të përdoret për të shënjestruar dronët rus në Ukrainë

Britania e Madhe prezanton laserin e ri ushtarak që mund të përdoret për të shënjestruar dronët rus në Ukrainë

Evropa
Çfarë rezultate mund të sjell gjatë javëve të ardhshme lufta mes Ukrainës dhe Rusisë?

Çfarë rezultate mund të sjell gjatë javëve të ardhshme lufta mes Ukrainës dhe Rusisë?

Evropa
Erdogan thuhet se ka një propozim të ri për Ukrainën dhe Rusinë – marrëveshja e paqes përmban shtatë pika kyçe

Erdogan thuhet se ka një propozim të ri për Ukrainën dhe Rusinë – marrëveshja e paqes përmban shtatë pika kyçe

Turqia
Putin: Rusia u detyrua të sulmojë objektet energjetike të Ukrainës

Putin: Rusia u detyrua të sulmojë objektet energjetike të Ukrainës

Evropa
Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus që kushton mbi një milion euro

Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus që kushton mbi një milion euro

Evropa
Pamje nga beteja e ashpër për Novomykhailivkan, ukrainasit arrijnë të shkatërrojnë tanket e autoblindat ruse

Pamje nga beteja e ashpër për Novomykhailivkan, ukrainasit arrijnë të shkatërrojnë tanket e autoblindat ruse

Evropa
Aeroplanët ushtarakë rusë bombardojnë sërish territorin e tyre – kësaj radhe ka ndodhur dy herë brenda një dite

Aeroplanët ushtarakë rusë bombardojnë sërish territorin e tyre – kësaj radhe ka ndodhur dy herë brenda një dite

Evropa